Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z obrotami, żółte kontrolki.


kocot999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum i proszę o wyrozumiałość. A więc do rzeczy jestem "szczęśliwym" posiadaczem Renault Megane 3 Grand Tour  z 2012 Roku 1,4 Tce Bose.

Auto zakupiłem od prywatnego sprzedawcy rok temu. Wszystko elegancko itd. Olej wymieniany regularnie przez poprzedniego właściciela i przeze mnie też przy zakupie miało 74kk teraz 104kk.

W grudniu po 6 latach wypadało wymienić pasek osprzętu itd. według zaleceń producenta i tak też zrobiłem pojechałem do serwisu ASO w Tarnowskich Górach(12/2017)na wymianie okazało się ze mam obudowę termostatu uszkodzoną oraz wtyczka pod spodem(wiatrak z chłodnicy czy coś) kapała na nią woda i zamokła więc Panowie wymienili pasek,obudowę a kostkę osuszyli.(nadmieniam ze wymianę paska i obudowy termostatu termin zmieniali 3 razy i z 1 dnia zrobiło się 3) Na następny dzień odebrałem auto i jadę sobie do Katowic(20km) i w połowie drogi informacja( Skontroluj układ wtrysku paliwa/sprawdź układ wydechowy). Zółty klucz+ silnik dzwonienie do serwisu, że odebrałem auto

od nich 30 min temu i mi się pozaświecały błędy których od zakupu nie miałem. Mówi proszę przyjechać zostawiam i auto znowu. Okazało się ze wiatrak z chłodnicy czy czegoś się zapala mimo, że silnik zimny NIBY się okazało, że to kostka(Nie chciało im się wymienić więc osuszyli). Zmienili mi kostkę i na następny dzień auto do odbioru żądnych błędów wszystko wykasowane itd. No to wróciłem do siebie mieszkam w DE. I teraz od 10/04/2018 Ten sam błąd (Skontroluj układ wtrysku paliwa/sprawdź układ wydechowy) podjechałem do mechanika podpiął pod komputer i oto co się pokazało:

x

Tłumacznie dokładne(tego wydruku)trochę słąbo wychodzi ale mechanik powiedział mi , że to przepustnica i wykasował błędy i mówi jak się pojawią jeszcze raz to przyjechać.

Wróciłem do domu niby normalne. I po paru godzinach chce jechać do sklepu i ten sam błąd or razu zajechałem do niego i informacja nowa przepustnica w DE nie w serwisie (380 E).

Nie podpinał clipem tylko czym innym.

Ogólne objawy:

1. Jałowym biegu delikatne bardzo wahania wskazówki

2. Auto ogólnie chodzi normalne żądnych dziwnych dźwięków

3. Brak mocy jak przycisnąłem przy 120km/h żeby pojechać 160km/h to jakby zero mocy i gdy zmieniam biega dopiero po 1 sekundzie wskazówka spada)

4. Delikatny świst(trochę głosniejszy przy dodawaniu gazu) - może to placebo.

x

Pytania:

x

Czy można z tym jeździć powoli z uwagi na to , że za 20 dni jade do PL z niemiec?

Jaka może być inna przyczyna czy od razu wiadomo, że to przepustnica i koniec?

Co radzicie co sprawdzić ?

x

x

x

W ASO nowa przepustnica 1000zł +200 wymiana.

Używana 100-200zł co robić?

x

Proszę o konkretne odpowiedzi POZDRAWIAM!

x

x

x

`123.jpg

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt. 5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER...-mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą przepustnicy ;

1/sprawdź stan łączy, wtyczki,

2/ użyj środka typu Kontakt,

3/ pomierz napięcia i zmiany rezystancji potencjometru przepustnicy,

      a/ napięcie zasilania powinno wynosić 5 V, przy liniowym przyroście pomiędzy 0,5 – 5 V,

      b/ ważne aby wartości zmieniały się liniowo i proporcjonalnie do wychylenia klapki.

           Nagłe przeskoki wartości oznaczają, że oporowa warstwa potencjometru jest zużyta, czyli po prostu wytarta,

4/ poddaj przepustnicę czyszczeniu i wymianie oringów,

5/ jeżeli to nie przyniesie rezultatu to istnieje konieczność wymiany przepustnicy.

 

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!