Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane II CC urwana listwa słupka przód


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś miał problem z urwaną osłoną(strzeliła podczas jazdy) zewnętrzną słupka w megane II CC i wie, czym można to przykleić lub gdzie zrobić, żeby taka sytuacja nie miała miejsca?

Czy ktoś może zwracał się z problemem do ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o zewnętrzna osłonę słupka A (przy szybie przedniej)? Jeżeli tak, to oryginalna była na pięciu spinkach, z przodu wsuwana w "błotnik", a u góry przykręcana. Spotkałem się z przyklejanymi osłonami- nie wiem czy seryjnie czy przez właściciela, ale też z takimi które nie miały kleju. W nocie technicznej też nic nie ma o klejeniu tej osłony tylko o wpięciu i przykręceniu. Jeżeli Ci odleciała to czegoś brakowało, nie zauważyłem, żeby ta osłona (mam zaczepioną na wszystkie spinki i przykręconą) się ruszała przy szybszej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, przednia osłona słupka przy szybie. te spinki są i trzymają plastik(próbowałam zdjąć, ale strasznie mocno te spinki ją trzymają),

a następnie klej trzymał osłonę metalową w kolorze nadwozia. Na tej osłonie nawet nie ma opcji

na zaczepy, jest prosta zupełnie - kawałek blachy, jak widać zresztą. fakt, była przykręcona na jedną śrubę u góry. druga się trzyma, ale też była urwana już, widać po śladach. w internecie

są informacje(niewiele), że się urywają, bo po latach klej kruszeje. Chyba muszę pojechać do serwisu i spytać o to, bo to bardzo niebezpieczna akcja...baaardzo.

może jeszcze ktoś się odezwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli oderwała się sama zewnętrzna (metalowa) część tej osłony od części wewnętrznej (plastikowej)? Jeżeli tak to jest to możliwe ponieważ tak jak piszesz jest ona tylko przyklejona do wewnętrznej części która mocuje całość na spinkach.

45 minut temu, kakat napisał:

próbowałam zdjąć, ale strasznie mocno te spinki ją trzymają

Jak odkręcisz górną śrubę to ten plastik, co został przesuwa się do góry i wtedy jednocześnie przesuwasz mocowanie spinek i to schodzi ze słupka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 24.04.2018 o 18:50, kakat napisał:

Witam,

Czy ktoś miał problem z urwaną osłoną(strzeliła podczas jazdy) zewnętrzną słupka w megane II CC i wie, czym można to przykleić lub gdzie zrobić, żeby taka sytuacja nie miała miejsca?

Czy ktoś może zwracał się z problemem do ASO?

Witam mam pytanie czy zrobiłeś tą osłonę w dniu wczorajszym także urwała mi się ta osłona z prawej strony, byłeś w ASO czy sam robiłeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!