Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 1.4 16V błąd TPS


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 
Opiszę problem . 
Mam irytujący problem że kiedy auto jest zimne przez pierwsze 2 km po odpaleniu po nocy na 1 i 2 biegu w zakresie 1000-2500rpm przy deliktanym dodawaniu gazu jest nie stabilne żabkuje kiedy dodam wiecej gazu wyrwie do przodu , po rozgrzaniu jest prawie ok . Uszczelki na dolocie zmienione , przepustnica czysta , silniczek biegu jałowego wszystko wydaje się sprawne. 
Drugim objawem jest to że najbardziej na 2 biegu czuć momenty że nie równo miernie sie wkręca ale to tez zależy kiedy czasem jest ok . 
Ogólnie auto ma moc , poprawne spalanie spokojnie osiąga wysokie prędkości 
Zaczołem od czujnika TPS , pomiary rezystacjii wydawały się prawidłowe , podjechałem pod komputer i bingo jest błąd TPS , nie można skasować , kupiłem TPS jaki sam jak był tej samej firmy . Odpaliłem niby jest lepiej , podjechałem na kompa i nie można skasować błędu wiązka do sterownika sprawdzona , na wtyczkę też podaje 5V . Kiedy odepniemy czujnik to pojawia sie drugi błąd ale jego już można skasować i nie wraca . może by trzeba pod CLIP podłączyć ?? Może być tak że uwalony sterownik ?? Jest to Siemens Sirius 32N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonaj najprostsze czynności;

- właściwe nowe świece,

- właściwe nowe przewody zapłonowe,

- sprawdź czystość połączeń elektrycznych ( czujnika temperatury silnika ), wtyczek, złączek,

- nowy filtr powietrza,
stan cewek, korpusów i czystość i suchość ich gniazd,  

- szczelność i stan map sensora,

- zapoznaj się z tematemProblemy z zapalaniem i nierówną pracą silnika z ZI,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!