Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czas zmienić termostat  jak i płyn jeśli chodzi o płyn zakupiłem Preston ponieważ był w dobrej cenie. Myślę ze dobrze zrobiłem.

Termostat mam nie rozbieralny wiec koszt jego jest duży do wyboru mam dwa GATES 235zł i CALORSTAT BY VERNET 150zł 

1 Moje pytanko jest czy ten vernet będzie dobry bo jednak gates jest bardzo drogi (chodzi mi o jakieś opinie )

2 Czy da się spuścić płyn bez kanału bo jak wiadomo kranika renaul jeszcze nie wynalazło

Edytowane przez Rafalmegane2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag po wymianie termostatu

1 vernet jest dobra marka a wtym porównaniu co wyżej wypada świetnie produkt dobrze wykonany nie cieknie czujnik wskazuje również dobrze wiec uważam ze gates był by przepłaconym vernetem 

2 tak da się spuścić płyn bez kanału i nie jest to takie trudne

Wiec jak wymienić termostat

1 potrzebujemy śrubokręt płaski i krzyżakowy , klucz 8 i 10, płyn lub koncentrat ilość 6l jeśli macie skrzynie manualną mowa tutaj o 1,6 k4m 760 ja użyłem koncentratu marki prestone 4l woda demineralizowana 10l kombinerki do spinek lub klucz typu żabka  rozpuszczalnik lub benzyna, waż ogrodowy miarkę z podziałka na litry lub litrowa butelkę  trochę czasu i chęci

2 na samym początku demotywujemy osłonę silnika kilka wkrętów i 5 śrub 10 dan sie bez kanału lokalizujemy wężyk który biegnie od zbiorniczka wyrównawczego w dol do chłodnicy jest on blisko osuszacza od klimy następnie odkręcamy korek na  zbiorniczku i luzujemy kombinerkami spinkę od weza przy chłodnicy czemu akurat ten a nie jak wszyscy mówią ten duży wiec przedstawie dwie zalety po pierwsze łatwy dostęp po drugie mniejsza spinka łatwiej schodzi i po trzecie w myśl zasady gdzie wlewam tam spuszczam. Podstawiamy miskę i ściągamy waz płyn zlatuje uwaga nie cały druga rzecz to odpinamy węzę od termostatu jesli chcecie tylko zmiecnic płyn to polecam odpiąć ten wężyk od zbiorniczka i ten mniejszy od termostatu następnie przez niego wlewamy wodę destylowana i pukamy nagrzewnice i silnik i cześć chłodnicy z płynu na końcu dmuchamy do węzę i calutki płyn wylatuje zakładamy i lejemy dla tych co chce zmienić termostat przychodzi czas na odkręcanie termostatu i tutaj ważna sprawa odkładajcie śrubki na swoje miejsce to ważne aby potem dobrze przykręcić nowy termostat gdy już odkręcimy wszystko wyciągamy termostat i czyścimy silnik właśnie benzyna lub rozpuszczalnikiem ważne jest oczywiście to aby silnik był odstany bo inaczej olej nam będzie wyciekał przez kanały  gdy juz metal lśni czas na nowy termostat przykręcamy go według instrukcji to również jest ważne jeśli nie macie to niżej będzie zdjęcie ze śrubkami później zakładamy węże na swoje miejsce  i odkręcamy wszystkie odpowietrzniki jeden na termostacie a drugi na wężu od nagrzewnicy. Wlewamy 3l koncentratu i dolewamy 3l wody dajcie na spokojnie tej wodzie polecieć przez odpowietrzniki poczekajcie kilka chwil kontrolując zarazem paziom płynu spokojnie nie ubywa go tak szybko. po tej operacji dolewamy wody lub gotowego już płynu do zbiorniczka i odpalamy samochód z odkręcanym zbiorniczkiem i czekamy na otwarcie termostatu w tedy to ubędzie wam wody w zbiorniczku czekamy jeszcze chwile aż sie to ustabilizuje i dolewamy płyny do maks i zakręcamy zbiornik idziemy do samochodu wkręcamy 2-3 tys obrotów i czekamy na wentylator po tym gasimy silnik lub możemy sie przejechać i sprawdzić czy wszytko gra warto tez sprawdzić ogrzewanie czy grzeje i jak grzeje jeśli wszystko jest ok to gasimy i patrzymy czy niec nie kapie następnie skręcamy obudowę silnika i czekamy az silnik ostygnie  w tedy sprawdzamy poziom płyny i ostatecznie korygujemy do maks i cieszymy sie sprawnym termostatem.

Pamiętajcie ze przez 1 tydzień może wam jeszcze ubyć płyny w skutek odpowietrzenia układu

ddd.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!