Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pali się bezpiecznik otwierania tylnych szyb po założeniu instalacji gazowej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum. Dopiero kupiłem scenica. Auto kupiłem w bardzo dobrym stanie. Postanowiłem założyć instalację gazową STAG, chodzi ona idealnie, ale po jakimś czasie zauważyłem że nie działają tylne szyby i świecą światełka w drzwiach (gasną tylko w momencie zamknięcia auta i zaznaczę że sprawdzałem domknięcie schowków w podłodze). Wróciłem do warsztatu gdzie robiono mi instalację gazową i zostałem spławiony, powiedziano mi tylko że pali się bezpiecznik otwierania tylnych szyb i że musi być zwarcie w instalacji. Kupiłem nowy bezpiecznik 40A kiedy próbowałem go włożyć prąd wręcz strzelał. 

 

Gazownik powiedział też że ciągnęli wiązkę do pompy paliwa Rozebrałem listwy w podłodze i podłogę pod tylną kanapą i szedłem po kablu który ciągnęli aż do pompy paliwa. Idzie on niezależnie od oryginalnej wiązki kabli i wchodzi gdzieś do komory silnika. Nie wiem gdzie szukać przyczyny tym bardziej że na pomoc owego warsztatu najwyraźniej nie można liczyć bo facet mówi standardowo że to są takie do bani auta itd. Może dałoby się bez tego żyć ale tylna prawa szyba jest leciutko niedomknięta co powoduje że w aucie jest cichutko w czasie jazdy a słychać tylko jak ona cała pracuje i wydaje dźwięki. 

 

W czym gazownik mógł spowodować zwarcie w którym miejscu? Proszę o pomoc.

Edytowane przez gorylek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gdy ciągnęli kabel do pompy coś zruszyli - jakiś zaśniedziały przewód - i teraz robi zwarcie. Odłącz kostkę R2 i włóż bezpiecznik. Na rysunku są trzy R2 i raczej to jest ta pod siedzeniem kierowcy (szara) - tutaj masz trochę opisu. Po odłączeniu R2 (najlepiej wszystkich), jak się nie przepali bezpiecznik to znaczy że musisz szukać w tylnej wiązce. Jak się przepali to wina leży w przedniej części wiązki. I tak po nitce...

S19 (1).PDF

 

DSC07260.thumb.JPG.a7b1b62740201d1fc33a436b44ba1278.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!