Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Lokalizacja złącza R2


Rekomendowane odpowiedzi

Dotyczy GSII phII 2.0 dCi

 

Klasyczny problem z zapchanym odpływem i woda w schowku. Auto lekko wariowało wskazując na zalanie kostki R2. W SCII phI sprawa jest obcykana, a w ph II wygląda trochę inaczej bo kostki w znanym mi miejscu bark. Pod fotelem jest kostka, ale zawieszona dość wysoko i jest dużo mniejsza. Nie wiem czy to ta, a jeśli tak to nie ma siły żeby ją zalać bo wisi 15cm na podłogą. Do wersji poliftowej mało jest dokumentacji.

 

1. Gdzie w SCII po lifcie jest kostka R2 i czy wygląda tak jak w phI ?

2. Czy kostka R2 ma związek z kalkulatorem wtrysku bo Clip go nie widzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie kojarzę aby ta kostka zmieniła miejsce w ph2...

Chyba słabo szukałeś tych dokumentacji... poszukaj Visu, schematy elektryczne, chyba ostatni najaktualniejszy dla SCII: 2009.03.16_NT8499_Visu v5.0_Renault Scenic X94(JR84)

Możliwe że zalało przewody pod wykładziną a wilgoć nadal tworzy problemy. Szukaj też problemów pod maską, wiązki, skrzynka bezpieczników etc... Może zalało skrzynkę bezpieczników pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostki R2 są także na lewym słupku A, prawie że nad podłogą. (poniżej oparcia na lewą stopę)

Wiązka przewodów do niej biegnie prawie pionowo od podszybia, nic nie stoi na przeszkodzie by ją woda od góry zalała.

Co do schematów VISU, to szukasz ostatniego przed datą produkcji auta.

Każdy nowszy dotyczy aut produkowanych po tym terminie.

Ta R2 pod fotelem (poniżej schowka pod fotelem, by nie nie było niedomówień) faktycznie jest wysoko i raczej trudną ją zalać, jednak wilgoć (nawet ta w powietrzu) i francuska instalacja elektryczna bardzo się nie lubią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenic II ph II i jak i zresztą scenic II ph I ma kostek R2 przynajmniej cztery. Na rysunku poniżej zaznaczyłem przeznaczenie różnych złącz R2 w scenicu II ph II.

 

post-4670-0-39466700-1454622741_thumb.jpg

 

Podstawowe złacze R2 52 pinowe do zasilania praktycznie całego tyłu jest dostępne po wyjęciu szufladki pod siodłem kierowcy. Umieszczone jest za metalowym progiem za płytką bezpieczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co na szkicu jest opisane "nie jestem pewien" to zasilanie świateł z tyłu, wycieraczki, grzania szyby, czujników cofania, kurtyn, napinaczy pasów, elektryki w drzwiach tylnych..... i jeszcze kilku innych zabawek. Ogólnie wszystkiego co bezpośrednio od tej kostki biegnącą wiązką jest zasilane. (pomijając R2 pod fotelem kierowcy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!