Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl


darekgt

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie zakładam ten temat o gwarancji producenta, czy to przedłużona czy nie. Podzielmy sie doświadczeniem i porównajmy jak działają serwisy w poszczególnych miastach, co komuś wymienili a komu nie. W moim przypadku gwarancja przedłużona sie skończyła a miałem wykupione do 80 tyś km lub 5 lat. Samochód Megane III 1.2 Tce 130 KM z salonu wyjechałem koniec stycznia 2015.  Na poczatku serwisowania na gwarancji wymienili mi głośniki bo sie popaliły, zawias drzwi tylne prawe od częstego używania (dziecko w aucie) 3 światło stop wymieniali 2 razy, za pierwszym razem powód zaparowane i woda leciała na tylnej szybie od środka po wymianie uszczelka wyszła i za drugim razem wszystko jak narazie trzyma sie kupy. Przednie lampy wymienili bo na białych ozdobnikach pojawił sie bród, choć już jeżdżę rok po wymianie ponownie bród się  zbiera powoli. Ubywanie płynu chłodniczego wyszło na uszczelkę pod termostatem w 3 roku użytkowania auta, teraz świeży problem: przetarte siedzenie od kierowcy na lewym boczku gdzie tapicerka trze o plastik zglosilem na gwarancje ale powiedzieli że dają mi upust 70% i tapicerkę musze kupic na siedzisko za prawie 480zl (normalnie bym musiał gdzie cena w serwisie 1400zl. Do tego zgłosiłem słabą wydolność klimatyzacji gdzie stwierdzili ze po 3 latach ubyło prawdopodobnie freonu i bedzie trzeba nabić co ma kosztować 70 zł. Do tego sprawdzą czy nie ma wycieku/nieszczelności w układzie pod ultrafioletem jeżeli okaże sie nieszczelność zrobią wszystko na gwarancji razem z nabiciem. No i nieszczęsne zawiasy teraz po lewej stronie drzwi mają być wymienione. 

Jak u was ze serwisowaniem waszych Meganek dużo wizyt mieliście na gwarancji? Jakieś poważniejsze problemy?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto to praktycznie ten sam okres produkcji 11.2104, ale niestety tylko 1.6

- uszczelnienie śrub pokrywy zawórów (2 razy)
- wymiana klamki pasażera (skrzypiała przy otwieraniu)
- regulacja klapki wlewu paliwa - zamknięta nienaturalnie wystawała poza obrys karoserii
- regulacja tylnej klapy (nie poradzili sobie z hałasami, za które jednak odpowiedzialne są.... reflektory)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 1.6 16v odebrana w lutym 2015:

2016r przebieg ok 12k km wymiana modułu el ręcznego

2016r coś ok 15k wymiana jednej klamki, nie działał przycisk hands free

2016r ok 15k naprawa panelu od klimy, każdy przycisk powodował przygaszanie ekraniku 

2016 ok 15k uszczelnienie wycieku oleju 

2017r ok 30k wymiana KZFR wraz z kompletnym rozrządem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordbos to miałeś aż takie przygody przy takim przebiegu? Masakra. Chyba będzie trzeba się przesiąść do konkurencji jakis Hyiundai I30 Sportback czy coś w tym stylu ja powoli myślę o zmianie auta ale narazie trzeba odkładać kasę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy w innych markach po 30 tyś km trzeba rozrząd wymieniać bo padł. A przy 15 tyś km uszczelnianie bo olej wycieka jak u kolegi wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko Renault więc cudów nie ma się co spodziewać :-) teraz mam 46k km i co jakiś czas odzywa się zawór zmiennych faz rozrządu :-D 

Do tego apetyt na paliwo wyborny, w mieście ok 11-12L :-D tyle że często go kręcę bo pół roku temu sprzedałem C5 z 2.2 BiTurbo i trochę mocy mi teraz brakuje :P 

Przeraża mnie ilość usterek w Megane IV i Talisman i szczerze mówiąc to chyba odpuszczę sobie Talismana, myślałem za jakieś 2 lata kupić jakiegoś 2 latka po leasingu. ale jak widzę ile jest z nim problemów to chyba wrócę do PSA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też narazie czekam co konkurencja stworzy. Nowa Toyota Auris wyglada ciekawie, Hyuiundai I30 Sportback atrakcyjnie wyglada 5 lat gwarancji i pojemny dość samochód. Ale Megane IV pięknie wyglada ale też się poczytałem postów i aż z niedowierzaniem że tyle bublów zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witajcie mi w Maju padła klimatyzacja, ale z przebiegiem 79920 km pojechałem zgłosić problem ( gwarancja do 80 tyś. km.) do tej pory nic nie zrobili, dzisiaj jadę do serwisu, objawy dziwne. Syczenie podczas jazdy z klimatyzacja na ON i na najniższych ustawieniach klima nie daje rady, od strony kierowcy w ogolę nie ma chłodzenia od pasażera jest ale bardzo delikatne, przy 28 stopniach Celsjusza to nie wystarcza. Maja robić jeszcze na gwarancji bo usterka zgłoszona jeszcze przed końcem gwarancji, także mam nadzieje ze nie będą kombinować żeby miał coś płacić. Jeszcze nie znają powodu co mogło zdechnąć, już raz klimę nabijali po wizycie w maju, żona mówiła że klima tak chłodziła że przez dwa dni aż szron się robił na kratkach, po tych dwóch dniach wszystko wróciło tak jak było czyli klima dalej nie wydolna. Mieliście takie problemy? Aha jeszcze jedna rzecz w zimę też słabo grzeje żeby ciepłe powietrze leciało trzeba ustawić klimę aż na 24 stopnie czasem na 25 żeby ciepłe powietrze leciało, przy ustawieniu  22 czy 21 stopni grzanie można powiedzieć  nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!