Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głuche dźwięki pochodzące z tyłu podczas pokonywania niektórych nierówności


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od razu zaznaczę, że nie znalazłem na forum problemu pasującego 100% do mojego. Zacznę od początku. Od jakiegoś miesiąca, z nikąd zacząłem mieć problemy z tylnim zawieszeniem. Objaw jest taki, że podczas pokonywania nierówności przy niskich prędkościach np. podczas  polnej drogi, gdzie dziury w nawierzchni są niesymetryczne (tzn. że najpierw lewa , a później prawa strona auta natrafi  na dziurę) słychać jakby tył samochodu się kołysał ( chociaż nie da się tego odczuć, tylko na słuch) Dźwięk można porównać do skrzypiącej wersalki, tak jakby ktoś  się przewracał z jednej strony na drugą. Żona była na diagnostyce, gdzie wszystkie testy wykazały wymianę armotyzatorów tył i co mało ważne w tym temacie, łączników stabilizatora przód + sworzeń wahacza prawy przód. Co do belki i reszty z niej związane, wszystko ok.  Oczywiście wymieniłem wszystkie części które wskazał diagnosta, wstawiłem amortyzatory KYB na tył, problem się częściowo naprawił, jednak dalej przy większych dziurach albo nie rownosciach słychać ten dźwięk kołysania. Dodam że samochód prowadzi się bez problemu, nie ma żadnych problemów z uciekaniem tyłu, przodu, na równej nawierzchni jest  super. Samochod to Megane II phl I Hatchback 1.6 16V 2003r. Może jakieś sugestie co do rozwiązania problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piemietam jak kupiłem samochód i przyszło lato to mimo nowych amorów tył skrzypiał tak jak to porównałes do starej wersalki, problem rozwiązało nasmarowanie tłoków amortyzatrów. Od tamtej pory minęło 5 lat i cisza:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo na starych i nowych amorach więc Twoja sugestia jest chyba nie trafna, ale będę miał ją na uwadze. :-) Byłem dzisiaj u znajomego mechanika i powiedział w ciemno, że to na 100% tuleje belki, w poniedziałek jestem umówiony na podnośnik. Zobaczymy :-)

Edytowane przez Rafal560
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!