Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny hałas ze skrzyni biegów


zapiera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum kupiłem dwa tygodnie temu Renault Megane i dzisiaj usłyszałem dziwny dźwięk z okolic skrzyni biegów coś jak stukanie lub tyrkotanie występujące na luzie po wciśnięciu sprzęgła dźwięk ustaje. Proszę o pomoc bo zaczynam się martwić czy to coś powaznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Cześć
Podbijam temat. U mnie również słyszalny jest grzechot łożyska na biegu jałowym, który znika po wciśnięciu sprzęgła. Trudno przy tym ocenić, czy jest głośny, czy nie. Gdy stoję przy lewym kole, to raczej nie jest słyszalny, ale jak już się pochylę, to jest wyraźny. Wydaje mi się, że wcześniej go nie było. Grzechot uzależniony jest od temperatury powietrza. Najmniej słyszalny jest, gdy na dworze jest chłodno. Dodam, ze biegi wchodzą OK.

Byłem u kilku mechaników i wszyscy są zgodni, że to łożysko na wale w skrzyni. Ale oczywiście żeby nie było tak łatwo, to  jeden z nich proponuję wymianę oleju, inni z kolei, żeby się nie przejmować, bo auto ma nieduży przebieg (136 tys. km) i wiele aut ma tego typu przypadłość. Według nich remont skrzyni wykonuje się grubo po 200 tys.km.

Gdyby nie to, że za miesiąc wyruszam za granicę, to bym zostawił temat. Mam jednak do przejechania ok. 2,5 tys. km i boję, żeby skrzynia padła gdzieś daleko na autostradzie.

Proszę poradźcie coś. Upierać się przy wymianie łożyska, czy dać sobie na wstrzymanie? Słyszeliście, żeby komuś klękła skrzynia przy takiej usterce i przebiegu?

Podobny temat opisał też  ArturMegane w

Pozdrawiam

Edytowane przez Zakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozpoławia się skrzyni tylko do wymiany samego łożyska. Jeżeli koniecznie chcesz to zrobić to musisz wymienić komplet sprzęgła i wysprzęglik.

Koszt jest dość duży i po prostu nie opłaca się tego robić nim nie padnie.

Hałasujące łożysko oporowe jest częstą przypadłością i przychylam się do opinii mechaników żeby się tym nie przejmować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lionel2000, dzięki za odpowiedź :)  Jesteś pewien, że chodzi o łożysko oporowe?

Może się mylę, ale wyczytałem gdzieś, że objawem jego padnięcia jest hałas, ale na rozłączonym sprzęgle, czyli po wciśnięciu pedału sprzęgła. U mnie wtedy hałas znika. Myślałem, że to jakieś łożysko na wale sprzęgłowym, ale w samej skrzyni.

Edytowane przez Zakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przypadkiem zorientowałem się, że grzechotanie znacznie się wycisza po wyłączeniu klimy. Podobna sytuacja została opisana w poniższym wątku. 

 A może wina jest po stronie klimy? Kilka tygodni został wymieniony kompresor. Może zostało coś źle zamontowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!