Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pomoc w zakupie Megane III


MaciekOsw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowy na forum,  sprzedałem swoje stare auto (włoch) i szukam nowego, wybór padł na rodzinę Renault, w oko wpadły mi dwie opcje Laguna lub Megana. Szukam auta z gazem lub pod gaz. Mam nadzieję, że ktoś doradzi mi coś w tym temacie ponieważ nigdy nie miałem do czynienia z Francuzami... Pierwsze co wpadło mi w oko :

 OtoMoto Otomoto2 otomoto3 Otomoto4 Otomoto5

co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sadisticescape, fakt, że to delikatne silniki, ale nie wiem jaką plagę masz na myśli. Proszę się zapoznać bliżej z tematem 1.4 TCe, to są naprawdę dobre silniczki ale oczekują czegoś w zamian od "użyszkodnika". Problem był przede wszystkim z felernymi UPG firmy Ajusa, do tego doszło brutalne traktowanie zimnego silnika (zwłaszcza podczas mrozów) oraz wymiany filtrów i oleju z interwałem 30k km. MaciekOsw możesz jak najbardziej brać pod uwagę samochód z tym silnikiem, zapoznaj się jednak dogłębnie z tematem 1.4 TCe na forum, na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat.

Mam właśnie do obejrzenia Meganke 1.4 Tce z polskiego salonu, przebieg <150kkm, nieźle wyposażony, lekko zarysowany - cena mniej niż 22k zł. Niska cena jest zastanawiająca więc domyślam się, że może to być właśnie problem z uszczelką. Jak sprawdzić czy ubywa płyny chłodniczego podczas oględzin na miejscu? Z tego co wiem to uszczelka nie była jeszcze wymieniana. Jeśli chciałbym zapobiegawczo wymienić UPG jaki byłby to mniej więcej koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cenę auta nie składa się wyłącznie przebieg, rysy  i problem z uszczelką.

Znaczenia ma też rocznik wersja nadwozia i wyposażenia.

 

Wymiana uszczelki pod głowicą to 

Średnia cena usługi: od 333,56 PLN do 764,90 PLN

Edytowane przez kacper69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik 2010, hatchback, wyposażenie średnie (m.in. brak nawigacji) więc za niecałe 22k to dosyć niewiele, szczególnie na wschodzie Polski :)

Dzięki za odpowiedź, nie są to jakieś duże pieniądze żeby np. przy rozrządzie zrobić od razu uszczelkę i spać spokojnie.

Regulamin pkt. 5.13 - Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim - kataryniarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!