Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl


PSZC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja Megi ostatnio lubi straszyć ludzi odając głośne strzały w tłumik(?). Dzieje się tak kiedy trochę mocniej przyspieszam na niskich obrotów. Przykładowo jadę sobie 90, 5 bieg, a tu traktorek... zwalniam do 50 przepuszczając autko z naprzeciwka i zaczynam przyspieszać bez redukcji. Wtedy strzał, chwila zamulenia i auto rozpędza się dalej. Świece i kable wymieniałem pół roku temu. Czy możliwe jest, że to wina membran reduktora? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej też pół roku temu. Koleś pokręcił śrubą czułości membrany i na tym się skończyło.

Dodatkowo zapomniałem dodać, że na wolnych obrotach silnik faluje i mrygają diody od oleju. Oczywiście mowa o LPG, na benzynie jest cacy (jedynie mam uczucie jakby po przekroczeniu 2000 obrotów autko dostawało lekkiego "kopa")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka ciśnienia oleju Ci się zapala? Ten "koleś" co regulował to jakiś rozsądny gazownik, może przegiął z ciśnieniem. Jak strzela z tłumika to raczej gaz dostaje się do wydechu, znaczy się nie jest w ogóle lub częściowo spalany w komorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientacyjnie możecie podpowiedzieć jaki to koszt? Niestety w okolicy nie mam zaufanego gazownika i czeka mnie szukanie warsztatu.

 

Edit: Zaznaczę jeszcze, że wydaje mi się, że to w tłumik. Parę razy po strzale wypadała mi rura z filtra powietrza (dość zdezelowana była) i musiałem ją mocno ścisnąć dodatkowymi opaskami, teraz po strzale nic z tym się nie dzieje.

Edytowane przez PSZC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu nawet bym się nie zastanawiał, tylko jechał do gazownika, a i najlepiej do tego momentu zrezygnował z LPG. Nieważne czy mieszanka za uboga, czy za bogata, zawory na pewno się "cieszą" w każdym z tych przypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, spróbuję jutro podjechać, mam nadzieję, że to pomoże. Jeśli nie, będę Was męczył dalej ;)

 

 

Nie dostałem się do gazownika, zamiast tego odkręciłem o 2,5 obrotu śrubę regulacji mieszanki biegu jałowego i strzelanie ustało. 

Edytowane przez PSZC
Update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przestudiuj to:

https://docplayer.pl/46571760-Krotki-poemat-na-gazu-temat.html

Jak miałem instalację I/II gen ( w poprzedniej megane) to takie strzały jak opisujesz sugerowały wymianę świec

Edytowane przez mariusz_d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!