Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wycie przy załączonej klimatyzacji i spadek mocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj zauważyłem, gdy w czasie jazdy na rozgrzanym już silniku włączyłem klime poczułem szarpnięcie i wyczuwalny spadek mocy, czego nie było wcześniej. Dodatkowo w trakcie jazdy wraz ze wzrostem obrotów słychać jakby jakaś turbina się rozkręcała i wchodziła na obroty, jakby wycie jest słyszalne, które rośnie wraz z obrotami tak przy 3000 najlepiej jest słyszalne, przy zmianie biegów lub na postoju nie słychać nic. Przeglądałem poprzednie tematy odnośnie łożyska klimy, ale widziałem, że jest to słyszalnie niezależnie od tego czy jest włączona czy nie, natomiast przy wyłączonej jest cisza. Generealnie ok 4 lata temy wymieniana była chłodnica klimy bo była dziurawa i czynnik uciekał, pamiętam, że też było jakieś wycie po czym przestała w ogóle chodzić. Po nabiciu i do dziś wydaje mi się, że było ok raczej aż takiego spadku mocy nie dało się odczuć ani poza cyknięciem w momencie włączenia klimy nic więcej nie dała o sobie znać. Nie wiem ile wtedy było czynnika nabite bo mechanik się nie pochwalił, a nie było mnie przy tym.

Teraz sprawdzałem na postoju przegazowalem z klimą i słychać dodatkowe buczenie nie jest to dość głośne ale słyszalne, po wyłączeniu klimy cisza.

Edytowane przez kluczos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie klima wydawała metaliczny dźwięk z kratek.Okazało się że sprężarka miała tylko 60ml oleju ,a powinno być 150ml.Olej to PAG 46 lub 36.Brakujący olej był w osuszaczu,ponieważ miał nieszczelna jedną uszczelkę.A po wymianie chłodnicy sprawdzili ile oleju było w spreżarce?I czy dodali olej?Być może sprężarka się zatarła i stawia duży opór.Albo łożysko sprzęgła sprężarki padło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!