Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

alternator 1.4 tce Megane III


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie , w internecie w sklepach samochodowych w tym modelu i przy tym silniku ,występuje alternator o mocy 150 a ; może ktoś  wytłumaczyć dlaczego aż taka moc? przecież to mały silnik benzynowy a nie diesel 2 litrowy ? z odbiorników prądu to wszystko  jest takie samo jak w 90% zwykłych samochodów czyli ,elektryczne szyby klimatyzacja czy nawigacja ,dodatkowo mam grzane fotele ale alternator wystarczyłby 120 a chyba że ten  samochód z tym motorem wyposażony jest w dodatkową nagrzewnice elektryczna ptc ?

x

x

x

jeszcze z 20 pustych linijek usunąłem!

lapka2.gif

REGULAMIN:

5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER... - mireczek01

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, jak jest obecna właśnie nagrzewnica elektryczna to altek jest większy (nagrzewnica ma moc 1000 wat). W zimę altek ma co robić jak nagrzewnica często pracuje a auto jeździ krótkie odcinki (np. u mnie 5 km do pracy w jedną stronę potem znów z zimnego do domu to samo), praktycznie silnik ciągle niedogrzany i nagrzewnica pracuje przy mocnych mrozach non stop).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolego na 99% mam takową nagrzewnice? bo wszystkie meganki III  z silnikiem 1.4 tce maja 1 rodzaj alternatora  150 amperowy , okaże się dopiero na jesień gdy temp. spadnie poniżej 5 stopni bo w takiej temp. załączają się grzałki chyba że się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy precyzyjnie poniżej 5*C ale coś koło tego. Jak cię temat ciekawi czy masz nagrzewnicę to fizycznie idzie sprawdzić czy masz grube kable pod osłoną tunelu środkowego od strony kierowcy lub bezinwazyjnie Clip w dłoń i wykonać test przekaźników nagrzewnicy są 2 sztuki. Podczas wykonywania testu będziesz słyszeć jak przekaźnik cyka - to oznacza że nagrzewnica jest. Nie wiem czy da się go wykonać lub czy jest dostepny w przypadku braku nagrzewnicy. Testu należy szukać chyba po podpięciu się do kalkulatora klimatronika (tego tez nie pamietam bo dawno tam nie zagladalem ;d).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dostępu do Clipa , ale mam zainstalowanego Pyrena ale nie wiem czy w nim można to sprawdzić mogę sie połączyć chyba z 7 czy 8 modułami oczywiście z klimatronikiem też wiem bo patrzyłem na ten moduł ostatnio sprawdzając wilgotność czy temp. parownika ale nie wszedłem w zakładkę testy a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2018 o 23:28, onomatopeja napisał:

no nie wiem czy precyzyjnie poniżej 5*C ale coś koło tego. Jak cię temat ciekawi czy masz nagrzewnicę to fizycznie idzie sprawdzić czy masz grube kable pod osłoną tunelu środkowego od strony kierowcy lub bezinwazyjnie Clip w dłoń i wykonać test przekaźników nagrzewnicy są 2 sztuki. Podczas wykonywania testu będziesz słyszeć jak przekaźnik cyka - to oznacza że nagrzewnica jest. Nie wiem czy da się go wykonać lub czy jest dostepny w przypadku braku nagrzewnicy. Testu należy szukać chyba po podpięciu się do kalkulatora klimatronika (tego tez nie pamietam bo dawno tam nie zagladalem ;d).

Wykonałem dzisiaj test nagrzewnicy są 2 grzałki ptc1 i ptc 2 po kliknięciu testów niby się wykonuje jakieś tam cyferki i literki w pyrenie sie pokazują ale żadnego cykania przekażników nie słyszę i sam już jestem zgłupiały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pyrenie się nie znam bo mam Clipa i jak mówię muszą cyknąć przekaźniki nagrzewnicy podczas testu. Najlepiej poszukaj kogoś z Clipem na forum i się umówcie. Zrobi ci test i będziesz wiedział czy masz. Ale skoro pyren robi test i nic nie cyka to teoretycznie nie masz nagrzewnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!