Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oświetlenie,światła cofania.


Rekomendowane odpowiedzi

witam, trochę odświeżę.

Czy ten temat będzie adekwatny do grandtour z 2002 w starej budzie?

też mam problem bo mi się nie świeci. Duży problem jest w wymianą tego switcha od cofania? Czy to łatwe jak rozpięcie kostki o której koledzy mówili powyżej?

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

U mnie w sceniolu starszym (skrzynia JC5) jest ładnie widoczny po zdjęciu lewego przedniego koła. Znajduje się przed lewą półosią i jest wkręcony w skrzynię równolegle do tej półosi, patrząc od strony zwrotnicy.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

A ja mam problem trochę z innej beczki.

Mianowicie mam m1ph2 w wersji kombi i mam tylko po jednej stronie światło cofania.

Mój problem polega na tym że generalnie nie świeci ono zbyt jasno. Wcześniej miałem sedana i tam jak wrzucałem wsteczny to dosłownie widno jak z przodu przy włączonych światłach mijania.

Tutaj mi to czasem przeszkadza szczególnie jak deszczyk kropi.

Da radę coś z tym zrobić? Jakąś mocniejszą żarówkę czy coś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćbyś nawet i mocniejszą czy też halogen tam wstawił, to i tak bez dobrego odbłyśnika efekt będzie mizerny. Poza tym, będzie świeciło tylko połową snopa światła za auto, reszta będzie oświetlać przestrzeń poza nim, z boku. To spowodowane jest lampą na narożniku karoserii.

No i trzeba jeszcze pamiętać, że jak cofasz to ktoś może za Tobą stać, czy dojeżdżać. Będziesz oślepiał tym mocniejszym światłem.

Możesz jeszcze spróbować prawy klosz przerobić, a właściwie pozbawić go tego czerwonego zabarwienia. To tez powinno poprawić oświetlenie do tyłu.

Jest jeszcze opcja z dobudowaniem dodatkowych lamp cofania pod zderzakiem ale to, choć praktyczne, nie będzie ciekawie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że kombiaki mają jedno światło cofania. Nie cierpię takiej oszczędności rodem z niemieckich samochodów.

Jeśli chodzi o dodatkowe lampy, to wybór jest dość duży - można dać pod zderzak, albo nawet pokusić się o wstawienie weń.

http://sklep.wesem.pl/7/lampy_sygna_owe

http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic/sklep/ws_gru_clob.php?grukod=102280&wit=SKLEP&Lisc=0&KhPro=&od=0&gname=Lampa%20cofania&leaf=102284

Możesz też spróbować znaleźć lewą lampę od anglika - będziesz miał oryginalną lampę i dwa wsteczne światła jak w sedanie. Niestety pozbędziesz się światła przeciwmgielnego i wtedy je będziesz musiał gdzieś dorobić (i znowu do wyboru pod zderzakiem, albo np. na środku w zderzaku jak w Peugeot 206).

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dodatkowe lampy, to wybór jest dość duży - można dać pod zderzak, albo nawet pokusić się o wstawienie weń.

Teoretycznie wybór jest, ale w praktyce już tak pięknie nie jest. Pod zderzakiem nic nie zamontujemy bo zaraz na jakiejś dziurce czy krawężniku możemy stracić. Zostaje więc tylko prucie zderzaka i już nie jest tak słodko z wyborem lampy.

Mocniejsza żarówka też nic nie da, bo konstrukcja lampy jest taka, że i tak będzie świecić z 1 strony.

 

Kurcze w ph1 była genialna blenda ze światłami przeciwmgłowymi. Co to komu przeszkadzało dać to w kombiaku, dzięki czemu nie musieli by kastrować świateł cofania. :mrgreen:

 

Możesz też spróbować znaleźć lewą lampę od anglika - będziesz miał oryginalną lampę

Jeśli w angliku faktycznie cofania jest z 2-giej strony to zostaje problem gdzie ot tak kupić taką lampę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w angolu jest z drugiej strony to nie mam bladego pojęcia.

A co do montażu pod zderzakiem to trochę wieś, kiedyś tak montowali sąsiedzi pod zderzakiem poloneza i wyglądało to jak z tyłka wyjęte.

No w zderzaku jakieś delikatne punkciki dać to myślałem i chyba to jest jedyne wyjście. Tylko właśnie muszę znaleźć coś delikatnego, najlepiej jak najmniejszego żeby jakiś w miarę strumień światła dawało. Bo nie chcę żeby to od razu rzucało się w oczy. Muszę poszukać gdzieś czegoś delikatnego.

Aha i jak coś to normalnie podpinać pod kable od lampy od światła cofania tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w angolu jest z drugiej strony to nie mam bladego pojęcia.

Też właśnie tego nie wiem, ale gdyby było z lewej to z miła chęcią bym kupił taką lampę i przeciwmgłowe dał w innym miejscu, ot nawet podobnie jak w blendach w ph1, bo można dostać fajne lampki z obramowaniami odblaskowymi.

 

A co do montażu pod zderzakiem to trochę wieś

Niby tak, ale gdyby to sensownie poprawiło widoczność i nie urwało się zaraz przy byle okazji to ja nie patrzył bym na to czy wieś czy nie. Dobre oświetlenie przede wszystkim.

 

Tylko właśnie muszę znaleźć coś delikatnego, najlepiej jak najmniejszego żeby jakiś w miarę strumień światła dawało.

Tutaj stajemy w obliczu podobnego problemu, niestety z czymś w miarę małym, estetycznym i dającym konkretne światło nie jest łatwo. Myślałem o lampach z fiata, chyba 500 (fajne, okrągłe), ale nie wiem jak mocno świecą i jak one są dokładniej montowane (wciskane na jakieś zatrzaski czy przykręcane - nie znalazłem dobrego zdjęcia), jeśli przykręcane to ewentualna wymiana żarówki to masakra.

 

Aha i jak coś to normalnie podpinać pod kable od lampy od światła cofania tak?

Przyznam się szczerze, że jeszcze się nad tym nie zastanawiałem.

Patrząc w schematy jest tam bezpiecznik 15A, czyli nawet dołożenie 2 żarówek 21W (2 lampy symetrycznie) nie powinno jakoś specjalnie przeciążyć obwodu (~4A).

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj jeszcze patrzyłem trochę w necie i widziałem fajne obrysówki od jakiegoś dostawczaka ale wyglądały ciekawie i nie były że tak napiszę chamskie.

Fajne, estetyczne, takie trochę rozciągnięte łezki. Z tego co widziałem to wchodziła taka sama żarówa jak do światła cofania i szkiełko/plastik był białego koloru.

Tylko właśnie kosztowały coś koło 80zł z przesyłką ale nie wiadomo jak w realu by wyglądały.

Muszę pojeździć trochę po motoryzacyjnych i obczaić temat. Jak już zrobię czy kupię chociaż to dam znać i wstawię zdjęcie.

A na razie dzięki za pomoc :mrgreen:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem to wchodziła taka sama żarówa jak do światła cofania i szkiełko/plastik był białego koloru.

W cofania masz bańkę 21W, więc to chyba nie mogła być taka w obrysówce bo musiała by mieć dość konkretne rozmiary.

 

Ja myślałem o czymś takim z Wesemu: http://sklep.wesem.pl/7/6660/Lampy_przednie_oraz_tylne_typu_LA3#14217

lub lampach z Fiata Coupe (nie 500 :mrgreen:), ale one są dzielone z kierunkiem (pomyliłem z czymś innym).

Tylko kurcze to nie może być nic do czego trzeba się czołgać pod auto w celu zmiany żarówki.

 

A sprawdzałeś jaka tam jest założona żarówka i czy styki są ok.

To światło jest koszmarne samo z siebie. Świeci może ok, ale głównie w prawy bok i faktycznie jak zaczyna padać deszczyk to spada efektowność świecenia.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w obu lampach światło wsteczne jaki p.mgielne (jak to jest podłączone nie wiem nie przyglądałem się), ale myślę ze takie mody ścieżek i doprowadzenia kabelka z jednej do drugiej lampy nie powinny być kłopotem dla kogoś kto nie boi się lutownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!