Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 2 2.0 Dci Problem z odpalaniem zimnego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem megane 2 2.0 Dci 150Km od miesiąca. Auto jak kupiłem było ciepło ale pogoda się zmienia i zaczynają się problemy. 

Mam problem z odpalaniem auta po dłuższym postoju jak jest zimny silnik. Auto jak kupiłem to sprzedawca mówił że wymieniał świece sprawdziłem i wsadzone były 11v zamiast 7v.

Zostało to zmienione na świece bosch oryginał z renault. I było całkiem dobrze aż do spadku temperatury na dworze. Auto zaczęło mieć problem z odpalaniem z rana. 

Oprócz świec zmieniłem akumulator na nowy tamten też już po 5 latach podczas rozruchu słabo kręcił. Podłączyłem obd2 i pokazało błąd P0380 czyli coś od układu grzania świec. 

Pytanie moje gdzie szukać problemu. Świece nowe mają miesiąc może sterownik, jakiś czujnik.  Dodam że auto jak odpali to śmiga nie kopci nawet dymka nie puszcza ma moc i nic na desce nie świeci. Czy jest ktoś z okolic kłodzka (dolnośląskie) z clipem lub jakiś dobry mechanik który ogarnie temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jackojlb napisał:

Auto jak kupiłem to sprzedawca mówił, że wymieniał świece, sprawdziłem i wsadzone były 11v zamiast 7v.

Zostało to zmienione na świece bosch oryginał z renault.

I było całkiem dobrze aż do spadku temperatury na dworze.

Auto zaczęło mieć problem z odpalaniem z rana. 

Nie wystarczy wymienić na świece szybkiego grzania, należy dokonać przeprogramowania komputera na program świec szybkiego grzania.

Świece 7 V prawdopodobnie uległy spaleniu.

Jeżeli miałeś sprawne świece 11 V, to możesz do nich bez problemu wrócić. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jackojlb napisał:

Auto jak kupiłem było ciepło ale pogoda się zmienia i zaczynają się problemy. 

Mam problem z odpalaniem auta po dłuższym postoju jak jest zimny silnik.

Świece nie grzeją, to pewne.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nic nie pokazuje komputer że świece nie działają tylko błąd. Jutro może je wykręcę i sprawdzę czy grzeją.  najprościej pod akumulator odpiąć i sprawdzić czy miernikiem.  Fabrynie świece były do mojego silnika 2,0dCi ŚWIECA ŻAROWA 7V M9R i taka wkręciłem . Działo miesiąc dobrze i po miesiącu by spaliło 

Edytowane przez jackojlb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z którego roku auto?

18 godzin temu, jackojlb napisał:

Działo miesiąc dobrze i po miesiącu by spaliło 

Może w ogóle nie są zasilane?

 

20 godzin temu, jackojlb napisał:

Oprócz świec zmieniłem akumulator na nowy, tamten też już po 5 latach podczas rozruchu słabo kręcił.

Podłączyłem obd2 i pokazało błąd P0380 czyli coś od układu grzania świec. 

Czy akumulator masz właściwie dobrany? Polecam akumulator o pojemności 77 Ah / Prąd rozruchu  780 A,

Czy czasem nie brakuje mocy przy rozruchu i stąd ten błąd???

Czy ostatnio nie myłeś auta na myjni? nie masz zawilgoconych łączy???

Czy łącza masy są OK??

Warto zatankować paliwo na sprawdzonej stacji do pełna.

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągłem świece i wpiąłem w fajki i kablem do akumulatora żeby wykluczyć jakieś uszkodzenie przewodów świece grzeją jak się zapłon zapali. 

Akumulator 78/720 i kręci jak szalony. 

Jakoś nie obstawiam myjni bo raczej wszystko suche i ostatnio nie myłem auta. 

Jak sprawdzić łącza masy??  W którym miejscu szukać. 

Paliwo zalałem dzisiaj na bp.

Pojawił się dzisiaj na obd2 błąd P0670 jeszcze i dalej jest P0380.

Idąc za radą założyłem dzisiaj stare świece ale najpierw wszystkie sprawdziłem niby są ok, zobaczymy jak będzie chciał odpalać zimny. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jackojlb napisał:

Pojawił się dzisiaj na obd2 błąd P0670 jeszcze i dalej jest P0380.

Błąd P0670 -  to błąd związany z błędem świec, przekaźnika świec żarowych.

Nadal nie wiem z którego roku auto???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

auto jest z 2006r. świece żarowe które założyłem były ok tylko jedna miała jakiś problem odesłane na gwarancję czekam teraz na odpowiedź. 

Założone świece co były poprzednio jakoś auto odpala ale nie jest tak jak na ciepłym silniku i tak jak bym chciał żeby było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jackojlb napisał:

auto jest z 2006 r,  świece żarowe które założyłem były ok, tylko jedna miała jakiś problem

Kolego nie za bardzo rozumiesz co Tobie się podpowiada.

Prawdopodobnie stare świece masz 11 V a nowe założyłeś 7 V  i nie dokonałeś przeprogramowaniem sterownika świec.

Spaliła się z pewnością 1 szt, reszta jest jeszcze OK. 

Świece te w aucie obecnie nie grzeją.

Sprawdź ten fakt i udaj się do aso lub kumatego mechanika z clipem celem przeprogramowaniem sterownika świec żarowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!