Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Metaliczny dźwięk


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czasem przy hamowaniu silnikiem na biegu 1 lub 2 przy obrotach ok. 1200 słyszę dziwny metaliczny dźwięk jak by stukanie/chrobotanie.

Moje obserwacje:

- na biegu jałowym tego dźwięku nie słyszę, jakkolwiek bym nie gazował,

- dźwięk ten nie pojawia się zawsze gdy hamuje silnikiem, zazwyczaj gdy dojeżdżam z górki do skrzyżowania i zwalniam to się pojawia ten dźwięk (chodź i tak rzadko ale jednak),

- mam wrażenie, że jest mocniejszy gdy droga jest bardziej nierówna (mam taką małą górkę, nie asfaltową), w sumie 90% przypadków tego dźwięku właśnie jest z tego miejsca :D,

- wydaje mi się, że na 1 biegu jest trochę bardziej słyszalny niż na 2 biegu,

- nie wiem skąd dochodzi, ale mam wrażenie, że z tyłu pojazdu jak by z tłumika/rury wydechowej ale nie jestem pewien,

- przy przyśpieszaniu tego dźwięku nie ma,

 

Nagrałem filmik, trochę słabo ten dźwięk słychać, ale jest słyszalny pomiędzy 5-8 sek (3-4 razy słychać takie metaliczne chrupnięcia).

Link: 

 

 

Jakieś sugestie, skąd ten dźwięk ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mnie ciarki przeszły... 1200 obrotów przy hamowaniu silnikiem? Przecież to go boli... męczy... dusi... To wolnossak a nie turbodiesel. Swoją drogą nawet diesla bym na takie obroty nie sprowadził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet Nie no przecież tak nie jeżdżę. Jak np. mam odcinek 50m bardzo nierównej drogi to jadę bez gazu bo jak inaczej jechać ? :) Przecież zapłon w samochodzie jest tak wyregulowany, że auto poruszą się bez dodawania gazu, a więc jakie wtedy obroty masz ? W moim przypadku są rzędu 1000-1200 jak jadę bez gazowania, a przecież auto się nie dławi na 1 biegu tylko powoli toczy.

 

pbet widziałem gdzieś na forum, jak wrzuciłeś filmik z obrotami delikatnie skaczącymi na ssaniu po odpaleniu - rozwiązałeś problem czy po prostu ten typ tak ma, bo do tej pory myślałem, że tak ma być (nie wielkie skoki w celu dogrzania), aż natknąłem się na tamten wątek i mi nie daje spokoju :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@coder chyba, że tak bo czytając post można było sobie wyobrazić, że hamujesz silnikiem schodząc do 1200 obrotów :) Co do toczenia się to pełna zgoda.

W temacie obrotów na ssaniu - nauczyłem się z tym żyć i zanim ruszę czekam (żona też) aż auto zejdzie ze ssania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!