Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny odgłos przy ruszaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem tutaj nowy. We wrześniu wszedłem w posiadanie zadbanego egzemplarza Megane II kombii 1.9 dci z 2004 roku. Już drugiego dnia zauważyłem coś dziwnego, a mianowicie sporadycznie przy ruszaniu na 1 biegu następuje dziwny chrobot w okolicy przednich kół, ja za kierownicą czuje jakby blokowało koła albo koło. Gdzieś przeczytałem, że to może się uzbrajać ABS. Dla mnie dziwne, ale mówię dobra pojeździmy zobaczymy.

 

W zeszłym tygodniu na zawrotce ruszałem z 1 biegu i gdy już się rozpędzałem zablokowało mi prawe koło tak, że zatrzymałem się z piskiem opony. Próbując ruszyć koło dalej trzymało. Przy trzeciej próbie już normalnie pojechałem dalej. Nie wiem czy to może mieć znaczenie, ale w samochodzie jest silnik z 2010 roku z megane III. Czy taka przekładka może mieć związek z tym problemem? Byłem też niedawno sprawdzić zbieżność i goście powiedzieli, że coś się działo z tym samochodem bo z lewej strony nie da się ustawić jakiegoś kąta (nie pamiętam w tej chwili). Pomierzyli odległości między piastami po obu stronach samochodu i jest różnica 1,5 cm. Mówią, że albo zwrotnica albo amortyzator z lewej strony są krzywe. 

 

Może ktoś wie co może być przyczyną tego blokowania koła/kół, sam już nie wiem co o tym myśleć bo skrzywione zawieszenie to jedno, ale chyba nie ma nic wspólnego z blokowaniem kół? Pojechałbym z tym do jakiegoś machera, ale będą pewnie wymieniać pół samochodu. Problem występuje sporadycznie, więc może być ciężko z diagnozą, ale nie chciałbym się tym zabić i muszę z tym coś zrobić. Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!