Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MEGANE III 1.6 16V Expression Benzyna. Rok 2011


Mati88PL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od dłuższego czasu poluję na jakiś samochód, obecnie mam Mazdę i ogromną ilość dziur i rdzy. Moja mama ma Megane z 2002 i do tej pory dobrze jeździ, dlatego stwierdziłem że teraz też wybiorę tę markę. Samochód ma być rodzinny, wózki i dużo bagaży do przewożenia. Znalazłem coś takiego. Jak uważacie czy cena za taki samochód jest dobra i czy gaz można do tego samochodu bez problemu założyć? Jak silnik? ponoć dobry, ale może ktoś ma podobny model i mógłby się wypowiedzieć. Jazda spokojna, bez szarżowania, ale samochód również na długie trasy.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-6-16v-expression-benzyna-rok-2011-ideal-swiezo-sprowadzon-z-niemiec-ID6Bu6hL.html?fbclid=IwAR1ZfXH8s2hq-xmXKeyN1FsUlvBbeXCF6Jdly5DQPY_BcZR6XOtL4NKreZM#e9b661c02e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz - jak najbardziej. Funkcjonalność kombi w Megane - rewelacja, także dla rodziny - jak najbardziej po dwakroć. W kwestii tego konkretnego samochodu - jeden detal: szukaj auta z Bluetoothem: podpinasz telefon i masz rozmowy i muzykę. W tym konkretnym egzemplarzu nie ma BT. Przydaje się też tempomat - tutaj również nie ma. Patrzyłeś na używane od Renault Polska? Akurat teraz nie ma nic ciekawego, ale zdarzają się, choć z 1.6 16V będzie ciężko - schodzi jak woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jest bardzo dobry - ma średnie osiągi, ale za to sporo pali. U mnie przy raczej rozsądnej jeździe wychodzi niecałe 10l gazu w mieście (benzyny ok. 8,5), w trasie mniej więcej 8l gazu, przy czym mam wersję HB, kombi za sprawą większej masy może palić ciut więcej. No cóż, przynajmniej silnik jest w miarę prosty i bezawaryjny. Co do gazu to nie ma żadnych problemów z montażem (ani tym bardziej z regulacją zaworów), warto tylko pamiętać o wzmocnieniu podłogi bagażnika jakimś stelażem - jest plastikowa. Nie jest to może warunek konieczny, ale z jakiegoś powodu polecane na forum lpg warsztaty zawsze coś takiego montują..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!