Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Deska rozdzielcza, dziwne wskazania, brak komunikatów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Problem dotyczy Megane II 1.4 16V 98KM z 2006 roku.

Otóż rano zaraz po uruchomieniu auta wyświetlił mi się komunikat "natychmiast zmień olej". Jest to już trzeci raz więc nie panikowałem, ale po włączeniu świateł zgasło podświetlenie deski rozdzielczej a po ruszeniu wskazówka poziomu paliwa spadła do samego dołu, zaświeciła się rezerwa ale bez sygnału dźwiękowego. I te objawy już dały mi do myślenia. Po pracy chciałem wykasować komunikat o wymianie oleju ale z jakiegoś powodu nie można tego zrobić. Wpadłem więc, jak mi się wtedy wydawało, na genialny pomysł. Otóż odłączyłem na chwilę akumulator. No i dopiero się zaczęło...

Na desce zrobił się totalny cyrk, deska dalej nie świeci, wyświetlacz jest pusty, po otwarciu drzwi wszystkie zegary same wstają do wartości maksymalnych (paliwo poza zakres, obroty i prędkość tak samo), wracają na swoje pozycje dopiero po zamknięciu auta pilotem. Po uruchomieniu silnika (odpala bez problemu) zapala się kontrolka tempomatu a ja go nie mam w swoim aucie, a wskazówka obrotów pokazuje jakieś losowe wartości.

Zaznaczę że stało się to rano przy niewielkim przymrozku.

Proszę o podpowiedzi gdzie mogę szukać przyczyny tej usterki, poprawiłem już masy pod maską w okolicy akumulatora, sprawdziłem bezpieczniki.

Czy ratuje mnie tylko wizyta u elektryka?

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!