Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II GT + przyczepa kempingowa


sebak@op.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam szczęśliwie od 10 lat Megane II kombi 1,9 dCi z słusznym już przebiegiem 315 tyś km. Autu nic nie dolega, jest na bieżąco serwisowane bez żadnych oszczędności i odpłaca mi się za to bezawaryjną eksploatacją. Co roku robimy wraz z rodziną 2 dłuższe trasy 3-4 tys. km każda na południe Europy, na nadchodzące wakacje padł pomysł wybrania się z przyczepą kempingową. Przyczepa musiałaby być w miarę duża - taka dla 4 osobowej rodziny. W dowodzie w poz. O.1. mam napisane 1350 kg. Mam obawy czy taka podróż nie zakończy bezproblemowego użytkowania mojej MII. Ma auto jednak spory przebieg i 12 lat.

Może to już czas żeby do takich zastosowań rozejrzeć się za nowym autem?

Hak pewnie przyda się również do wożenia rowerów... Na allegro wybór jest spory, ceny niewysokie, polecacie jakiś konkretny model, markę? Muszą mieć wg. przepisów wypinany hak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy przytargał kilka lat temu 4 letnią mazdą 6 140KM ( bodajże na pewno nie miała mniej koni, ale nie pamiętam ile dokładnie) z Holandii do Polski. Auto miało czym ciągnąć, a i przyczepa nie była duża, bo raptem taka gabarytowo 2 rodzinna, naprawdę mała i auto po przytarganiu tej przyczepy zaczęło "podupadać" wcześniej od nowości NIC. Z drugiej strony jakieś 4 lata temu targałem taką przyczepę dokładnie takim Volvo o ile pamiętam 2.4 benzyna ( napewno wolnossak), od 3 lat auto targało przez 2 miesiące na przełomie 8tyś km tę przyczepę od południa Norwegii na samą północ ( daleko za Narvik) więc można sobie wyobrazić jakie tam są góry. Auto w dodatku było w automacie, i miało 350tys przebiegu, ale nie sprawiło nigdy problemów. Dlatego chyba nie ma reguły, może paść dwumas, a może nic się nie stać trudno wywróżyć. 

.hh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

S-Max sam w sobie jest ciężki więc miałby co robić z taką przyczepą. Nasza Cx7 z 2.2 177KM raz targała przyczepę 5m na plandece i powiem tak, miała co robić chociaż jakoś bardzo pod górki nie było problemu, ale po spalaniu było widać, że się auto męczy więc tutaj taki S-MAX z tak długą przyczepą będzie miał co robić na pewno, o ile jeszcze nie będzie to jazda po górach to może silnik i sprzęgło bardzo "po dupie" nie dostaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góry będą:) Najpierw nasze Sudety (Jakuszyce), potem trochę Alp, niby nic wielkiego ale kilka długich podjazdów będzie.

Podejrzewam, że spalanie trzeba liczyć min.10 l/100 km jak nie 12....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!