Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skontroluj układ wydechowy 1.6 110KM 16V LPG


Rekomendowane odpowiedzi

u mnie po zakupie czyli w 2015 pojawiał się komunikat "skontroluj układ wydechowy" pokazywał się zanikał było to tylko w okresie jesiennym deszczowym wilgotnym . Po podpięciu do clipa pokazało usterkę cewki , usterkę 2 sondy tej za katalizatorem i jak już umawiać się chciałem do mechanika błąd przestał się pokazywać. I tak do środy kiedy po odpaleniu było wszystko ok a przejechałem ponad 30 km było sporo dużych kałuż które niestety zaliczyłem gdyż nie było możliwości ich ominięcia , po dojechaniu na miejsce i ponownym odpaleniu dalej było bezproblemowo ale przy kolejnym zgaszeniu i odpalaniu pojawił się komunikat i tak pokazywał się do czwartku. Przy pierwszym odpaleniu błąd był ale przy drugim znikł i do dzisiaj się nie pokazał. Niestety nie miałem czasu podjechać podpiąć clipa ale podejrzewam że może u mnie być to powód dostawania się gdzieś wody np kostki i powodowanie pojawienia się błędu. Niestety nie mam obecnie możliwości sprawdzenia kostek od dołu auta przy sondzie itp. Dodam że auto nie traci na mocy , nie szarpie , jeździ tak samo gdy nie ma błędu.

Edytowane przez karads
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam że komentarz pod komentarzem ale dzisiaj byłem podpiąć się pod komputer gdyż komunikat "skontroluj układ wydechowy" pokazywał się i znikał ostatnio w nowym roku a teraz od 5 dni był cały czas. Po podłączeniu okazało się że jest informacja że to błąd sporadyczny i występuje zwarcie na + , czyli jak myślałem ma to związek z wodą która podczas jazdy prawie myje podwozie. Po przesuszeniu i przedmuchaniu kostki od sondy za katalizatorem i kabli w okolicach komunikat znika . Teraz tylko muszę pomyśleć jak zabezpieczyć kostkę i kabelki wchodzące w kostkę przed wodą . Kupiłem taśmę izolacyjną aluminiową tylko muszę podjechać do rodziców gdzie jest garaż i dobrze okleić . U mnie przy tym komunikacie nie było problemów z odpalaniem i jazdą , nie odczuwałem utraty mocy czy szarpania , auto zachowywało się zupełnie normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!