Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stag 300 gdzie w poznaniu lub...?


camillius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów :)

Tydzień temu stałem się posiadaczem Meganki 1,6 16v z 2000 tys roku i chciałem zainstalować instalację gazową w wiadomym celu. Zastanawiam się nad Stagiem 300 bo zbiera pozytywne opinie. Może polecicie mi jakiś zakład w Poznaniu lub okolicach gdzie montują właśnie polskiego Staga. Zastanawiam się jeszcze nad BRC sequent 24 w Jarocinie za 2500 zł. Ostatnio zakładałem u nich w R19 II gen. na komputerze bingo i byłem zadowolony, ale nad BRC się zastanawiam. Czytałem o tej instalacji i niby nie można dokładnie ustawić map paliwa i niby jest prostsza w ustawianiu dla gazowników.

Jedno pytanie techniczne, we wszystkich instalacjach IV gen. sterowaniem wtryskiem gazu steruje komp benzynowy, a komputer gazowy przelicza mnożnik? Pytam bo w opisie do sequent 24 nie ma takiej wzmianki o sterowaniu przez komputer benz.

 

Dzięki za wszelką pomoc i sugestie zdam potem relację co gdzie i jak.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie techniczne, we wszystkich instalacjach IV gen. sterowaniem wtryskiem gazu steruje komp benzynowy, a komputer gazowy przelicza mnożnik?

Z tego co się orientuję, to jest tak tylko w sekwencji Prinsa i Vialle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, to jest tak tylko w sekwencji Prinsa i Vialle.

 

Źle się orientujesz. Na tej zasadzie działa każda IVgen. Żadnych czujników tylko czasy wtrysku z ECU. Metoda sterowania dawką gazu na podstawie czujników instalacji LPG odeszły wraz z IIIgen czyli ciągłym wtryskiem gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w poznaniu jeden zakład www.nacko.republika.pl

gdzie zakładają staga 300 za 2650 zł, osprzęt lovato, a jeśli bym chciał reduktor z tłokiem to dopłata 120zł.

Tu nasuwa się pytanie czy warto dokładać do reduktora tłokowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe nie warto. Konstrukcja nieco pionierska i niestety czuła na zanieczyszczenia gazu. Mowa o reduktorze firmy NICO, jak mniemam. Warto za to nawet za dopłatą założyć coś lepszego niż Tomasetto Alaska, który pewnie zostanie Ci zaproponowany. Zawoli Zeta, Emmegas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u instalatora aby uzgodnić szczegóły instalacji.

W poniedziałek (07.07.08) będzie miał miejsce montaż.

Zobaczymy jak to będzie, na razie było miło, ładnie i pięknie. Namówił mnie na ten reduktor z tłokiem, (zaryzykuję) jako zaletę przedstawił, że szybciej się nagrzewa i można wcześniej przejść na zasilanie gazowe. Zapas mocy ma do 250KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

camillius, pisałem na PW do ciebie,

jest w Śremie firma gdzie powołując się na mnie lub wjeżdżając ze mną masz tę instalację STAG 300 za 2200zł są tez tańsze rozwiązania ale ..... nie polecam

co do gwarancji jest dość dogodny serwis i dobre warunki pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła akcja z tego wyszła, bo dopiero dzisiaj zauważyłem, że mam wiadomość na PW:-?

Dzięki za kontakt, ale zostawiłem zadatek u tamtego gościa, a zadatek jest bezzwrotny... :-(

Mam nadzieje, że będę zadowolony z instalacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy, W poznaniu to norma, wiadomo dusigrosze, ale w większości sklepów wręcz żądają zadatku za zamawiane części,

no szkoda camillius, że nie odpowiedziałeś pozdro oby to działało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i stałem się posiadaczem instalacji STAG 300 w mojej megi :mrgreen: . Na razie spisuje się tak jak powinna, nie wiem kiedy się przełącza na gaz, spadku na mocy też nie zauważyłem, no może subtelne zmiany. Na razie zrobiłem dopiero 70km po Poznaniu, ale w weekend zrobię jakieś 300 to będę mógł coś więcej opisać i o spalaniu również. Ono mnie najbardziej interesuje. Poniżej dwie fotki spod maski:-)

post-9728-1215858958_thumb.jpg

post-1-1215858958_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!