Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zasilanie niefabrycznego radia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów

 

Chciałem odświeżyć temat niefabrycznego radia i poruszyć jedną kwestię ktora chyba nie została poruszona.

Dzięki lekturze forum postanowiłem kupić właściwe radio (Pioneer DEH-P55BT za niewielką kwotę) i adapter ze strony PILOTY.

Zależało mi aby działał wyświetlacz i sterowanie z pilota. Pierwsze podłączenie i wyglada ok: dziala wyswietlacz i funkcje pilota przy kierownicy.

Jednakże juz zauważyłem że radio nie działa przy wyłączonym zapłonie - silnik musi pracować...

 

No i właśnie chciałem zapytać jak maja inni forumowicze.

Ściagnąłem instrukcję instalacji i widzę że kable przy radio mają możliwość przpięcia żółtego (Battery, ciagłe 12v) i czerwonego (Acc, zasilanie przy zapłonie).

Probowalem połączyć na krzyż - żółty z radia do czerwonego z kostki iso i na odwrot (tak jak w instrukcji)... ale nic to nie pomoglo, radio dalej nie dziala przy wylaczonym zaplonie.

Wyglada ze fabryczne radio dostaje ciagle zasilanie po innym kabelku ale niestety nie udalo mi sie znalezc ktury to...

 

Czy ktoś rozwiązał tą kwestję jakoś inaczej, tak żeby działało jak przy fabrycznym radio?

 

Pozdrawiam

 

IMAG4253.jpg

DEH-P55BT_installation_manual_EN_FR_DE_NL_IT_ES_FI.pdf

Witam jeszcze raz

 

Udalo mi sie ogarnac temat i chcialem sie podzielic na forum.

W moim poscie zapomnialem dodac ze chodzi o Megane II cc z systemem bezkluczykowym. Myslalem ze nie ma opcji wlaczenia elektryki jak w normalnej stacyjce (poz 1). Z systemem bezkluczykowym wciska sie sprzeglo i Start po czym od razu uruchamia sie silnik.

 

Zauwazylem natomiast ze wcisniecie Start bez sprzegla uruchamia elektryke tak jak to jest w normalnej stacyjce w pozycji 1.

No i problem sie rozwiazal bo wtedy zasilanie radia juz jest i wszystko gra. A po wylaczeniu (ponownie Start) wszystko sie wylacza i nie ma mozliwosci zeby radio rozladowalo akumulator jak przy mostkowaniu stalego zasilania...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!