Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stuki przy skęcie kierownicą tylko stojąc w


Rekomendowane odpowiedzi

Witam nabyłem niedawno scenica 1,9 dci 2002r i mam taki problem. Stojąc autem w miejscu, kiedy kręcę kierownicą czy w lewo czy w prawo z przodu auta dochodzą stuki jak by strzelania coś tym rodzaju. Czy możecie mi powiedzieć co to może być? Czy np końcówka drążka może mieć na to wpływ? Jedną lewą mam do wymiany bo jest luz.

Z góry dzięki.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być kilka rzeczy - końcówka drążka, łożyska na kolumnach McPhersona, albo przekładnia... U mnie niestety miałem ostatnio taką samą sytuację, stuki robiły się coraz głośniej. Przekładania była do regeneracji ;-/ Ale teraz mam ciszę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ten sam problem. Takie prztykanie w czasie kręcenia w miejscu. Gołym okiem widać,że prawy drążek kierowniczy ma spory luz, ciekawe czy po wymianie coś się zmieni. Powiem szczerze, że luzy tego typu miałem w innych samochodach i nic nie prztykało. To chyba nie ma z ty, nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Sprawdziłem raz jeszcze to prztykanie i nie ma wątpliwości, że dochodzi z układu wspomagania. Stuków nie słychać kręcąc w miejscu kierownicą przy wyłączonym silniku. Pamiętam takie prztykanie po wymianie płynu jak się :shock: wypełniał układ nowym płynem-odpowietrzał się. Zauważyłem również, że jedna rurka od wspomy- odcinek między silnikiem a zbiorniczkiem, ( chodzi o rurkę aluminiową) jest pogięty. Może płyn ma utrudniony przepływ i stąd się bierze te stukanie? Może ktoś już to przerabiał? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

odnowię trochę temat.Moja walka ze skrzeczeniem nie dobiegła końca a nawet mogłbym powiedzieć że jest gorzej.wymianiłem sprężyny na sportowe,łożysko amortyzatora sworznie,końcówki stabilizatora.Zauważyłem że w tym kole co skrzypi jest to sprężyna w momencie skręcania czy to w miejscu czy podczas jazdy czy przy ruszaniu tak jakby coś sprawiało jej opór,ale sprawdzałem już kilka razy i chodzi bez oporów nie mam pojęcia co to może być,co powiecie na poduszkę górną amortyzatora,jakie są objawy jej uszkodzenia??

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!