Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Niedawno zakupiłem sobie nakładkę na lusterko Jada z kamerą cofania.

Wszystko pięknie, kamera działa itd. Natomiast mam problem z jej montażem na tylnej klapie - w sensie z Waszego doświadczenia kamera powinna być koło rejestracji czy może na podszybiu u góry? 

jeśli koło rejestracji to muszę jakoś rozkręcić całą osłonę bagażnika od środka aby kable poprowadzić.

Do samej kamerki dostarczyli jeszcze dodatkowy kabel, to chyba jakiś czujnik ze "wsteczny" działa. Z forum wyczytałem aby podpiąć takie coś pod światło cofania. I może wydawać się to głupie ale wystarczy jak ten drucik dolutuje do gniazda żarówki? To jest pojedynczy czerwony kabelek, cienki, który odchodzi od samej kamery.

 

Dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę niezrozumiale to opisałeś. Mam założoną taką kamerkę cofania z wyświetlaczem w lusterku. Z tym że ja mam kamerkę razem z ramką tablicy rejestracyjnej. Kamerka powinna mieć więcej przewodów, jeden to + podłączony do światła cofania, drugi to masa, no i jeszcze jeden podwójny do przesłania obrazu do wyświetlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. U mnie kamerka jest oddzielnym bytem, i odchodzi od niej tylko jeden kabelek. Czyli w okolicy tablicy się powinno ją umieścić. Super. Chodizło mi własnie o zdanie kogoś kto to używa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek65

Dziękuję za zainteresowanie sprawą. Jak będę przy samochodize (po pracy) to cyknę zdjęcie. Obecnie przyślę CI (o ile reg. pozwala) link do aukcji.

https://pl.aliexpress.com/store/product/JADO-Stream-RearView-Mirror-Dvr-dash-Camera-avtoregistrator-10-IPS-Touch-Screen-Full-HD-1080P-Car/4655093_32959398506.html?spm=a2g17.12010615.8148356.2.3e211b95B5AD4j

Widać tam kamerkę.

Kamerka jest na kablu który łączy się z rejestratorem a dodatkowo od kamery odchodzi czerwony kabel bez wtyczki. Wiec on chyba jest podłączany do świateł cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajny ten zestaw, ciekawe jak w realu będzie się sprawował. Tak ten czerwony kabelek zapewne jest do podłączenia do plusa świateł cofania żeby uruchomić kamerkę. Możesz to sprawdzić bez montażu, tak na sucho podłączyć zestaw pod ładowarkę powinna działać przednia kamerka, a   podłączając czerwony kabelek do plusa powinna się uruchomić kamerka cofania. Tak to w/g mnie powinno wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!