Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wypadanie zapłonu na niskich obrotach.


br0n3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie i Panie. 

Otóż mam dość spory problem. Kilka dni temu wymieniłem uszczelke pod głowicą w mojej Megi. Razem z tym oczywiście rozrząd, KZFR i tak dalej, radości nie było końca. 

Nie mniej jednak pojawił się problem. Na niskich obrotach, tak od 1200 do 2200 sporadycznie, ale dość często wypada mi zapłon na jednym z cylindrów. Jak już się rozpędzę bądź przyspieszam dość intensywnie z kręceniem do wysokich obrotów, wypadania nie ma. 

Jakis czasu temu wypadał mi zapłon, ale zmiana świec na Beru pomogła. 

Cewki wydają się sprawne, przekładanie ich nic nie daje. Komputer nie czyta żadnego błędu. Świece wykrecilem, piękny kolor kawy z mlekiem. Podczas roboty głowicy, wymienione uszczelniacze zaworowe, żaden zawór nie wyglądał na wypalony. 

Powoli zaczynają konczyc mi się pomysły. Nawet uszczelki na wtryskach benzynowych zmieniłem, bo wczoraj zauważyłem że jedna uszczelka jest lekko porwana. 

Jakieś propozycje? 

Pozdrawiam

lapka2.gif

REGULAMIN

5.1 Użytkownicy zobowiązani są do umieszczania swoich tematów w odpowiednich działach... - przeniosłem - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, br0n3k napisał:

Na niskich obrotach, tak od 1200 do 2200 sporadycznie, ale dość często wypada mi zapłon na jednym z cylindrów.

Na którym cylindrze wypada zapłon?

Silniki te są wrażliwe na czystość cewek i świec . 

Dla tego cylindra w którym wypada zapłon proponuje zakup nowej cewki, polecam ;  beru,

Czy spod uszczelnienia zaworu KZFR nie sączy się olej?

Proponuje sprawdzić ten elektrozawór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć na którym cylindrze wypada zapłon, ponieważ komputer nie sygnalizuje żadnego błędu. Przekładane cewek (mam jedną rezerwową) nic nie dało. 

Elektrozawor założony jest nowy, ma 500km przejechane. 

Żadnego wycieku oleju nie ma, silnik cały uszczelniony. 

Dziś przejechałem 50km, żadnych objawów, a wczoraj było kiepsko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest założony gaz?

Jeżeli tak, to proponuje zakręcić gaz na butli i obserwować.

Proponuje zmniejszenie szczeliny na świecach do 0,7 mm.

Jeżeli to nie pomoże, to konieczna wizyta u kumatego mechanika z clipem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, br0n3k napisał:

Gaz jest, ale objaw bez różnicy czy LPG czy PB. 

Zakręć gaz na butli i obserwuj.

Przełączanie, to nie to samo co zakręcenie gazu,

Możliwe, że któryś wtrysk gazowy popuszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!