Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błędy które cały czas się powtarzają.Skontroluj układ wydechowy i wtryskowy.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.Posiadam

Megane lll 1.5 110km.110tys.

Od jakiś 5 miesięcy zaczął  mi się pojawiać napis (jak w temacie) równocześnie z kluczykiem a następnie z silnikiem. Na początku komputer wykazał błąd czujnika doładowania turbo i że dpf należy przeczyscic.Wymieniłem owy czujnik, przegonilem autko solidnie po autostradzie i prócz tego zrobiłem wypalanie dpf-a przez komputer.Po około tyg.znowu ten sam komunikat odnośnie wtryskow i ukladu wydechowego..Tym razem nie czujnik a błąd związany ze świecami żarowymi i dalej z dpf.Po wymianie oleju, filtrow, świec..dalej ten sam komunikat, który po skasowaniu, znika na jedynie 2,3 dni.

Czy ktoś z forumowiczów spotkał się już z ciągiem tego typu błędów..?Autko bardzo ladnie sie zbiera, normalnie odpala, zupelnie nie czuć, że coś mu dolega, gdyby nie te irytujące błędy. Dołączam zrzut ekranu.

Dodam jeszcze tylko, że mało jeżdżę po mieście, codziennie do pracy autostradą, ok.40 km z prędkością ok.120km i obrotach ok.2000.

Dziękuję za odp.

Screenshot_20190207-183313.jpg

Edytowane przez Karlito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kody błędów mówią o czujniku ciśnienia spalin przed turbosprężarką. Możesz przejrzeć ten czujnik i gumową rurkę do której jest umocowany.

Ostatni błąd jest od tempomatu który może być konsekwencją błędów związanych z silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sprawdź układ wydechowy - okazało się iż zwierzątko zjadło mi przewód przewód różnicy ciśnienia - pytanie, z czego on jest stworzony, ok 500 złoty, cena po znajomości. Może ktoś ma pojecie gdzie można  kupić sam waż.

IMG_0273.JPG

IMG_0274.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Dnia 21.02.2019 o 21:49, sadisticescape napisał:

po znajomości 500? to ktoś Cię nie lubi. 50 zl kosztuje ten element

no tak w serwisie 1280pln, ale temat rozwiązany-czujnik kupiony, węże paliwowe i na razie kula się, co jakiś czas wyskakuje komunikat "sprawdź układ wydechowy", ale to już temat  dla mechanika ja się poddałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Już dawno usterka rozwiązana a okazała się bardzo blacha.. Jeden z trzech kabelków od czujnika dpf-u okazał się przerwany.

Po jego naprawie wszystkie błędy znikły i do tej pory czyli już kilka miesięcy, nie pojawiają się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!