Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Auto nie odpala, kontrolka gazu nie świeci, rozrusznik kręci


Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiś 2 tygodni mam dość duży problem z moim autem 

Renault megane 1.6 16v  2001r. 

Zaczęło się od tego że podczas jazdy silnik się wyłączał i włączał, auto jechało dalej, po przejechaniu 10-20km problem ustawał. W jeden dzień na zewnątrz było przez noc -13 stopni, rano temperatura dodatnia  i auto nie chce odpalić. Rozrusznik kręci, nie miga kontrolka gazu ( zawsze po przekręceniu stacyjki słyszę 3 piknięcia gazu, z tego co wiem jest to kod serwisowy staga, który mówi by jechać na serwis instalacji po przejechaniu 10 tysięcy km, filtry wymieniłem sam więc błędu nie zresetowałem tym razem piknięć też nie było słychać) Wujek wywnioskował że to pompa paliwa, podczas próby odkręcania pompy pukał w nią bo nie chciała się odkręcić i usłyszeliśmy dźwięk. Auto odpaliłem i pojechałem do pracy. Tak przejeździłem 3 dni,  przed samym przeglądem auto już nie odpaliło, kontrolka gazu nie świeci, rozrusznik kręci jak oszalały. 

Wymieniliśmy pompę paliwa, nic to nie dało. 

Raz na czas po przekręceniu kluczyka jeszcze udało się usłyszeć dźwięk gazu wtedy szybko paliliśmy samochód ale ten po chwili gasł. Aktualnie już nic nie słychać, kontrolka nie świeci. 

Auto siedzi w garażu, temperatura teraz po woli rośnie, pasuje zabrać się na naprawę, elektryka jeszcze nie wzywam bo boję się że zrujnuje mi budżet.

 

Czego to może być wina, ktoś miał podobny przypadek ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!