Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

rlink 2, system pomiaru ciśnienia w oponach


kristof67

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy Koledzy orientują się jak to jest z tym całym systemem pomiaru ciśnienia w oponach? Może sprecyzuję pytanko, gdyż nie potrafię rozkminić tego systemu, a prawdopodobnie występują dwa typy monitorowania. Otóż na swoim, że tak się wyrażę, tabletowym wyświetlaczu mam ikonkę związaną z tym systemem, na ekranie widać auto, są narysowane cztery kreski ale nie pojawia się nic więcej, komunikat wyświetlony w dolnej części ekranu, brzmi "pomiar ciśnienia w trakcie". Poza tym na konsoli wskaźników przy rysunku auta nie widać rysunku opon, jest tylko samo autko, czy to oznacza, że w swoim pojeździe posiadam tylko ogólny, bardziej okrojony system, który wyświetla komunikat, tylko i wyłącznie w przypadku utraty ciśnienia w którymś kole, nie podając konkretnie, w  którym kole odnotował spadek ciśnienia ? Jakie rozwiązanie występuje w Waszych autkach ? Czy wg Was można ten system dozbroić tak, aby pokazywał rzeczywiste wartości ?

 

pozdrawiam z góry dziękując za info, Krzysiek Gdańsk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

          Nie o to mi chodziło, dyrektywa UE z 2014 roku mówi o tym, że czujniki TPMS muszą być zamontowane we wszystkich autach wyprodukowanych bodajże od listopada roku, o którym mowa, więc nie ma potrzeby sprawdzania, czy takowe czujniki rzeczywiście występują, poza tym gdyby istniało prawdopodobieństwo wystąpienia zamiany na zwykły czujnik powiedzmy w warsztacie u "Pana Mietka" w garażu, wystarczyłoby obniżyć ciśnienie powietrza w każdym kole z osobna i obserwować pomarańczowy wskaźnik na wyświetlaczu centralnym. Moje pytanie dotyczyło, czy w megankach z serii IV występują dwa typy czujników, takie, które nie precyzują które koło konkretnie uległo uszkodzeniu oraz takie, które je wskazują. Temat już rozwiązałem, po przejechaniu kilkunastu kilometrów czujniki się uzbroiły i pokazały aktualne ciśnienie, więc wszystko jest w najlepszym porządku,  tym niemniej jednak, dzięki za uwagi dotyczące niniejszego postu, pozdrawiam Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówili mi w ASO , megane ma typowe czujniki ciśnienia.  U ojca w C4 był pomiar na podstawie czujnika ABS . Tak też ma moja siostra w Peugeot2008 . Dostajesz informacje o niewłaściwym ciśnieniu np.w lewym przednim kole . Bez konkretnej wartości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!