Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

grandtour 1.5 energy 110KM - dźwięk w kabinie


krzysiekkce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem posiadaczem od niedawna Megane III Grandtour 1.5 110KM. Niepokoi mnie niepokojący dźwięk wewnątrz kabiny który raczej nie jest normą w tym aucie. Dźwięk jest dosyć wysoki, przy delikatnym wciskaniu gazu (również bez sprzęgła) w okolicach 1500 obrotów. Gdy obroty się zwiększą wówczas dźwięk nagle znika. Ostatnio również na wolnych obrotach był słyszalny ale przy jeździe bywa głośniejszy. Próbowałem delikatnie naciskać gaz i przy otwartych drzwiach posłuchać ale mam wrażenie, że na zewnątrz tego nie słychać...Nie mam pojęcia o co chodzi i liczę na to, że ktoś też miał taką przypadłość i pomożę. Generalnie i tak bez wizyty w warsztacie się nie obędzie. Jeśli gra muzyka to nie jest to bardzo uciążliwie ale ja i tak to słyszę a świadomość, ze coś może być nie tak nie poprawia humoru,

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk jednostajny, nie zgrzyt a gwiazd jakby przez rurę dosyć wysoki dźwięk. Pojawia się poniezej 1500 obrotów niewiele powyżej nagle znika. Nie ma wpływu czy wciska sprzęgło czy nie, czy jadę czy stoję. Jeśli trochę nacisne gaz do tych obrotów to się pojawia choć jest raczej glosniejszy przy jeździe niż na postoju.

Edytowane przez krzysiekkce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu oglądałem przed kupnem Nissana 1.5 dci 110KM. Gwizdek był od 1500 obrotów. Zdiagnozowano przedmuch kolektora wydechowego. Kolektora nie uszczelki - właśnie uszczelka gwizdala , na zasadzie trawki w dłoni. Widziałem to po demontażu. Na kolektorze było miejsce okopcone. Po zdjęciu i szlifowaniu kolektora , z nową uszczelką była cisza .

Może u Ciebie jest to samo ? 

Edytowane przez Komarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Trzy dni temu u siebie zauważyłem podobny problem co u Ciebie. Powyżej 1500 obr dziwny dzwiek, jak by buczenie, wycie. Podobny do wycia alternatora. Na szybko zrzucilem pasek osprzetu, ale dzwiek dalej był. Wziolem stetoskop. No i najgłośniej jest w okolicach pompy wody... Wiecej juz nie malem czasu diagnozowac. Po świętach się za to wezmę. Jak byś kolego wczesniej rozwiązał problem daj znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oddałem auto do warsztatu- chłopaki długo szukali. Naprowadziłem ich, że przyczyną mogą być przewody paliwowe. Okazało się, że istotnie jak się gdzieś tam dotyka to dźwięk zanika, powstaje jakiś rezonans i stąd taki dźwięk. Niestety, chłopaki nie mieli wolnego kanału a twierdzą, że od dołu muszą posprawdzać więc musiałem się umówić po majówce. Generalnie, mam auto z 2015 roku który świszczy mi gorzej niż poprzednia Astra H  - dla mnie to porażka...

Miał ktoś taki przypadek i sobie z tym poradził? Jakiś warsztat w okolicach Katowic który zna problem i potrafi sobie poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!