Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tylna wycieraczka Megane Kombi


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

padła mi tylna wycieraczka w Megane Kombi 1,4 16v rocznik 2000.

Samochód kupiłem w lipcu ub roku - wycieraczka działała - co prawda jak na mój gust chodziła dość wolno ale może TTM ( ten typ tak ma).

W zimie parę razy zdarzyło się, że nie zadziałała.

Miesiąc temu padła zupełnie.

Wyciągnąłem mechanizm z silnikiem, podłączyłem na krótko do akumulatora, chodził wolno ale miałem wrażenie, że za mocno iskrzy przy podłączaniu ( tak jakby brał za dużo prądu). Zamówiłem na znanym portalu aukcyjnym używkę.

W międzyczasie zacząłem sprawdzać zasilanie.

Na kostce pod klapą brak napięcia ( na 1 przewodzie powinna być masa, na 2 + po włączeniu zapłonu, na 3 + chwilowy + po przekręceniu manetki) - nie ma nic.

Pierwszy podejrzany - przewody między klapą a nadwoziem ( w poprzednim hatchbacku popękane tam były przewody od grzania szyby i stopu) - przewody całe, na kostce na słupku tak samo brak napięć na stykach do wycieraczki.

Potem podejrzana manetka - nie rozkręcałem - ale po włączeniu zapłonu i przekręceniu manetki w pozycję włączona tylna wycieraczka, co 10 - 15 sekund słychać cyknięcie przekaźnika.

Sprawdziłem bezpiecznik f19  - cały.

Pytania:

1. Czy "cykanie" przekaźnika od tylnej wycieraczki sugeruje sprawną manetkę?

2. Z analizy schematu wychodzi mi, że z bezpiecznika f19 stały + po stacyjne, przez kostkę R2 idzie do R 15 . O ile dobrze patrzę to R15 jest na tylnym słupku ale gdzie jest R2?

3. Ze schematu wychodzi mi, że "udział" w pracy tylnej wycieraczki ma element 645 (Центральный электронный коммутационный блок в салоне -centralny blok przełączający?) -  z niego wychodzą chyba impulsy +12 uruchamiające wycieraczkę ( "cykający" przekaźnik)?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!