Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zbyt wysoka temperatura silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Scenic 1.6 16v 79 kw.
Mam problem (chyba, bo to też chciałbym ustalić) z te,temperaturą silnika.
Od początku... mój silnik podczas jazdy się nie dogrzewał (wskazówka o kreska a nawet półtorej) poniżej środka, a w korkach wskazówka szła o kreskę powyżej środka. Pomyślałem termostat, i długo nie myśląc kupiłem nowy. Dziś rozebrałem kolanko i faktycznie, uszczelka na termostacie była zawinięta, wymieniłem, odpowietrzyłem i... temperatura już nie spada poniżej środka ale idzie w górę. Nie włącza się wiatrak (chyba ze włączę klimatyzacje). Pomyślałem czujnik , i również go wymieniłem. niestety problem nadal występuje. Czujnik mam 3 pinowy  obok termostatu. 
Pytanie, czy może być coś nie tak z obwodem wiatrak - czujnik? Da się jakoś uruchomić ten obwód bez czujnika żeby sprawdzić czy np. przewody nie są uszkodzone?
Może źle odpowietrzyłem? Odkręcałem odpowietrznik kolo termostatu bo innego nie znalazłem, dodam że z nawiewu leci powietrze gorące,a termostat się otwiera (węże po obu stronach termostatu były gorące. No chyba że wiatrak powinien się załączać przy 2 kresce za środkiem skali ?(bałem się tak długo czekać żeby nie przegrzać silnika). Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie/pomysł proszę o poradę.

 

Edytowane przez komornik666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz rocznik ,ale w mojej Megi 1.9 dTi 80 KM  2003 rok czujnik przy termostacie to czujnik temperatury.Wiatrak włącza ECU poprzez przekaźniki w skrzynce  w komorze silnika przy aku.Odpal silnik ,przymknij pokrywę silnika i czekaj czy się włączy wiatrak ,zerkaj oczywiście na wskaźnik temperatury na zegarach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie robiłem ale kiedy temperatura dochodzi ponad polowe to nie włącza się. Po odpieciu wtyczki z czujnika wiatrak się uruchamia. Może ktos chociaz podpowie na której kresce ten wiatrak powinien się załączać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!