Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pielęgnacja samochodu po umyciu, jaka ściagaczka wody ?


mayn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jako że pojawił się u mnie nowy samochód, postanowiłem dbać z każdym szczegółem o lakier skoro jest wolny od rys i zadrapań.... Trafiłem na samochód w bardzo dobrej cenie, ale w kolorze który jest najtrudniejszy w utrzymaniu, czyli w kolorze czarnym. Dotychczas miałem samochody w kolorach na których nie było widać bardzo rys, czy zadrapań... Po umyciu używałem ściągacza wody gumowego z rączką. Obecnie pojawiły się ściągacze wody silikonowe, czy ktoś je używał i może coś  o nich powiedzieć ? Czy można na czarnym kolorze wiedząc że jest to nowy samochód, bez problemu używać ściągacza do wody gumowego (z rączką) nie martwiąc się o smugi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to ciemny lakier, wolny od rys i zadrapań i chcesz zadbać o niego z "każdym szczegółem", aby nadal w takim stanie pozostał, to porzuć używanie ściągaczek do wody każdego rodzaju, nawet tych z (rączką).

Niech ręcznik Fluffy i oklepywanie karoserii stanie się Twym przyjacielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysy będą się pojawiać zawsze, nieważne jak będziesz dbał. Da się je tylko maksymalnie ograniczyć. Jeżeli chcesz jednak dla swojego autka jak najlepiej to jak kolega wyżej pisał, porzuć wszelkie ściągaczki, myjnie automatyczne. Myj samochód ręcznie (górne partie) dobrą rękawicą z długiego włosia. Ekonomiczne kup dwie porządne gąbki samochodowe i jedną myj koła, drugą dolne partie samochodu, czyli tablice rejestracyjne progi, dolne części zderzaków. Co do mikrofibr, zależy o jakich mówisz, czy porządnych za kilkanaście/kilkadziesiąt złotych, czy takich za 1zł z auchan. Susz samochód tylko i wyłącznie specjalnym ręcznikiem z długiego włosia z jakiegoś sklepu detailingowego (da się również posiłkować specjalnym preparatem). Można skompletować porządny zestaw za normalne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!