Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Lusterko fotochromatyczne + czujniki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Żyłem cały czas z wiedzą, że mam 2 wtyczki w lusterku, no i mam, ale inne niż znalazłem na forum (szara i brązowa)... Ja mam brązową z 2 kabelkami i czarną, wąską z trzema. I tutaj jest moje pytanie. Tą wąską z trzema da radę jakoś przerobić na tą fotochromową z 4 pinami? Czujnik od klimy działa (mimo braku 2 pinów. Pozostałe to pewnie od mikrofonu) - jeżeli miałby ktoś opis wtyczki to bym poprosił. Pozostaje zmiana kabli czy dałoby radę jakoś to poprzerabiać?

 

Zakupione lusterko:
1.thumb.jpg.5d6fa559ae5b7456832296f23f6606ab.jpg

 

Wtyczki, o których mowa (czarna - moja; szara - z lusterka)
3.thumb.jpg.11e78d752f06a399c973bf436eb09d32.jpg2.thumb.jpg.fbb2a3315719b7b646625e47144df3a8.jpg

 

Aktualny czujnik zmierzchu: 

4.thumb.jpg.dbf6fe45229f54d061178b99e7ec4728.jpg

 

Z góry dziękuję za rady, uwagi ;) Pozdrawiam!

Edytowane przez KDKJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey, znalazłem stary temat, lecz większość zdjęć jest wygasła. Mam tylko jedno pytanie, ponieważ miernik mi gdzieś wcięło. Do której masy się wpiąć? Tej stałej czy sterowanej przez komputer, aby lusterko działało po otwarciu kartą?

Zrobiłem sobie prowizoryczny miernik przy pomocy żarówki. Jakby ktoś szukał - stały minus ;) Jutro sprawdzę czy działa lusterko. Jak tak to spróbuje te kable jakoś przeciągnąć :) 

 

--- Dodane w niedziele 7 lipca ---

 

Udało się w miarę bezproblemowo :) Zasilanie pociągnięte z oświetlenia wnętrza, wtyczka od wentylatora komputerowego (wyciągnięty ze starego zasilacza).

Efekt? Zadowalający! Kwestia jak będzie to działało w praktyce, ale jestem dobrej myśli :) 

 

Koszt całości - 90zł:
- Lusterko wraz z plastikami i czujnikiem temperatury (tym z "turbinką") i mikrofonem - 50zł
- Montaż lusterka - 40zł

Edytowane przez KDKJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!