Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kadjar - R-Link 2 - Kamera cofania


Rekomendowane odpowiedzi

Po wprowadzeniu zmian robię reset RLinka ale przez ddt4all.

Po włączeniu odczytane parametry to te po zmianie czyli dobrze, jednak nie ma to wpływu na zmianę w rzeczywistości 

 

Faktycznie hard reset pomógł. 

Sylwekdm pytanie czy uważasz że w tej kamerce która miałeś jako pierwsza zamontowana i działała bez żadnych przeróbek dodatkowe zwarcie rezystora coś poprawi? Przy ciemnym obrazie widać takie delikatne smugi nie wiem czy ta kamerka po prostu już tak ma ale jeśli można poprawić to dlaczego nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich. Pomyślałem, że można by podłączyć każdą kamerkę na 12 V nie stosując przetwornic, zwarcia LDO itp. Czy ktoś to analizował , żeby do oryginalnej wiązki  idącej do r linka wpiąć z kamerki tylko przewód sygnału wideo + i - a przewód zasilający kamerkę wpiąć w wiązkę światła cofania z pominięciem 6 V zasilania z r link. Co koledzy na to? Może ktoś już tak zrobił. Proszę o komentarze ponieważ niedługo mnie czeka instalacja kamerki uniwersalnej. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawigacja wyświetla kamerę cofania trochę w innym czasie aniżeli jest wsteczny , czyli będzie komunikat iż brak obrazu na nawigacji

Można dać przekaźnik 5V ( 2 - 3 zł ) i podłączyć cewkę ( sterowanie ) z radia a plus podać bezpośrednio przez styk zwierny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy podłączeniu zasilania kamerki do r-linka, obraz po wyłączeniu wstecznego masz jeszcze przez 2 sekundy na całym ekranie. Przy podłączeniu do światła biegu wstecznego tego obrazu nie będziesz miał - przez te dwie sekundy pojawi się komunikat - że kamerka uszkodzona. Tak samo nie będziesz miał dostępu do ustawień kamerki z poziomu r-linka, bez wrzucania wstecznego. Można z tym żyć - ale nie jest to komfortowe rozwiązanie.

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!