Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kadjar - R-Link 2 - Kamera cofania


Rekomendowane odpowiedzi

Nie. Dzięki bardzo.

Więc tak. Pogrzebałem trochę po zagranicznych forach i w wyższych wersjach wyposażeniowych w szczególności Bose i X-mod jest instalacja, tylko nie w postaci osobnej kostki a kabli w kostce zbiorczej  w tylnej klapie bagażnika. Żeby sprawdzić trzeba zdjąć okładzinę klapy. Jutro sprawdzę u siebie.

Super Tutorial jest tutaj:  https://www.kadjar-forum.de/index.php/Thread/2287-Anleitung-original-Rückfahrkamera-einbauen-nachrüsten/#post49683 (Do zdjęć potrzebna rejestracja).

Poniżej zdjęcia samochodu mającą już instalację.

Bild 5.JPG

Bild 6.JPG

Edit.

Kadjar 2018 w wersji Intense wiązka do kamery cofania jest. Wchodzą cztery kabelki z głównej wiązki do kostki ale wyjścia na kamerkę już nie ma. Teraz muszę sprawdzić czy przewody są wpięte w R-Linka, bo zdarzało się, że przewody "gineły" gdzieś w wiązce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kamera zamontowana. Musiałem przeciągnąć całą wiązkę, bo przewody z bagażnika nie były podłączone do R-linka - szkoda, bo bardzo dużo Kadjarów ma wiązkę kompletną.

Kamerkę która bez żadnych modyfikacji działa z 6v z R-Linka kupiłem tutaj:

kamerka

oraz piny do wtyczki R-Linka:

Piny.

Przewód czterożyłowy kupiłem w Mrówce. 

Funkcję kamery odblokowałem ddt4all. Dziś pobawię się dalej, celem obniżenia linii prowadzących.

Koszt całości ok. 100 zł + 3 godziny pracy.

 

IMG_20190828_190229.jpg

IMG_20190829_074634.jpg

IMG_20190828_190024.jpg

IMG_20190829_053053.jpg

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 - video +

22 - video -

23 - zasilanie 6V +

24 - zasilanie -

 

Wszystkie zamienniki kamer są na 12V - R-Link wysyła 6V - nie każda kamerka to uciągnie. Można zasilanie 12V pobrać z lampy biegu wstecznego - ale powstaje wtedy mały defekt przy wyłączaniu biegu wstecznego. Przez dwie sekundy nie ma obrazu.

piny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy stałym zasilaniu kamery nie wiadomo jak by się zachował R-Link gdyby cały czas otrzymywał sygnał video.

Poza tym w Kadjarze trzeba było by aktywować światła tylne "dzienne" ddt4all.

Na wszelki wypadek miałem przetwornicę taką: Przetwornica. - szumy były większe niż bez. Za dużo chyba amperaż spadał. 

Wczoraj kadrowałem obraz przy pomocy dtt4all - jest lepiej - ale nie idealnie. Możliwości programowe się skończyły i trzeba będzie pod kamerkę zastosować jakąś podkładkę skośną aby ją fizycznie obniżyć.

 

IMG_20190829_184506.jpg

IMG_20190829_150456.jpg

IMG_20190829_184058.jpg

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość kamerek chińskich ma takie zgrubienie na kablu, jest tam LDO i rezystor na wejściu do obniżenia napięcia. Jak się go zewrze to tak, żeby na LDO trafiało 6V z R-Linka to na wyjściu będzie 3.3V, czyli tyle ile kamera potrzebuje.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qbak a to "zgrubienie" to nie jest zalane/zgrzane na stałe?

 

1 godzinę temu, sylwekdm napisał:

Przy stałym zasilaniu kamery nie wiadomo jak by się zachował R-Link gdyby cały czas otrzymywał sygnał video.

Ale... zasilanie kamery z R-Linka jest albo cały czas albo po wrzuceniu wstecznego.

Z drugiej strony brak wizji przez 2 sek to nic strasznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Próbowałem tych ustawień z forum niemieckiego, nic nie dały, prawdopodobnie z dwóch przyczyn:

- mam nie oryginalną kamerkę.

- ustawienia które podałeś są dla tych którzy w R-Linku przeszli z softu 2.X na 3.X kiedy linie kamerki dostawały buga.

 Ja jestem od początku na sofcie 3.3

IMG_20190829_150456.jpg

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!