Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ecodriving


rafallski

Rekomendowane odpowiedzi

marjuszoo, Kubica nie ma powodów do radości, bo jemu wyliczają paliwo co do kropelki, ale rzeczywiście coś w tym jest, jego bolid jest znacznie żwawszy od Meganki <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój rekord w eco-drivingu to 5 litrów na 100km Fordem Mondeo 2.0TDCi 115km, pokonałem na zbiorniku ponad 1100km głównie w trasie, z czego 160km pokonałem bardzo dynamicznie. zbiornik ma około 55 litrów.

 

W megance jak na razie 5,45 litra na 100, przy czym nie ja pokonuje meganką cały dystans (połowę robi moja narzeczona dojeżdżając do pracy w mieście, ja resztę robię na trasie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W megance, jak zacząłem stosować się do eco-drivingu to spalanie z 8,5-8,7 spadło do 7- 7,2.

Teraz w lagunie 1,8 16v nie ma prawie różnicy czy szaleje czy jadę dość spokojnie, w mieście spala między 8,8-9,2 więc stwierdzam na swoim przykładzie: ecodriving się nie opłaca czasowo <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie spokojnie = eko

i te zasady to też.... ogólnie coś jest - ale trzeba wiedzieć czemu. Ślepo się do nich stosując to można i silnik zarżnąć i spalić więcej paliwa niż jadąc świadomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje pierwsze próby z eko w mieście nie były pomyśle, średnia wychodziła mi ponad 10 l/ 100km. Wynikało to że zbyt wolno rozpędzałem auto... Teraz może mniej zwracam na to uwagę, ale też szybko rozpędzam i zmieniam biegi, hamulec nawet na długich trasach używam wyjątkowo, staram się przewidywać sytuacje na drodze i jak najwięcej jechać na 5 biegu, wykorzystywać do rozpędzania górki i hamować silnikiem. Efekt około 6,2 trasa przy średniej prędkości 74 km / h, choć wcześniej bywało nawet ponad 8 l...

Nie wiem czy to mało czy dużo, ale mniej niż wcześniej a komfort jazdy i szybkość pokonania trasy jest podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz z przyczyn finansowych jestem zmuszony jeździć troszkę spokojniej. Póki co - na zatankowanych 25 litrach bezołowiowej zrobiłem 313km, więc spalanie wychodzi minimalnie poniżej 8 litrów. I muszę mieć się na baczności przed zgaśnięciem silnika już niedługo ^ ^ Naleję sobie do kanistra z 5 litrów "w razie czego" i wtedy wyliczę dokładne spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!