Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Naprawa maglownicy za 0 zł:) oraz prośba o pomoc odnośnie stuków


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zacznę od podzielenia się patentem na stukanie  metaliczne przy kręcenia kierownicą w miejscu szczególnie głośno stukało pod koniec obrotu kierownicą  (objaw nasilał się w upalne dni oraz gdy auto miało "ciężko " np. Na drodze posypanej piachem przestawalo stukac).

Jestem 30 tyś po wymianie magla z tego powodu nie zdecydowałem się na kolejną naprawę jak zalecalo 5 "mechaników" 

Przypadkiem przeczytałem na jakimś forum że trzeba  dokrecic  śrubę 13 wewnątrz auta na samym dole kolumny za pedałami. Przed chwilą to zrobiłem po ciemku w 30 sekund. 

 

Stuki minęły ale zostało jedno walniecie kiedy lekko skręcam i jadę powoli. Np. Rondo wjazd w ulicę. Cały czas myślałem że to maglownica sypie się coraz mocniej, ale teraz mam jeszcze większe wątpliwości.  Tak jak powiedziałem jak stoję zero stuków, wystarczy że auto toczy się 2 km na godzinę odrazu jest mocno słyszalny hałas. 

Co sprawdzić? 

Myślę że to nie są łożyska mc persona bo stukalo by też na postoju.

 

 

 

Edytowane przez kvbvs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kvbvs napisał:

X

 

Poruszasz tu temat redukcji luzu zębnika. Regeneracja kolumny jest niezbędna przy stukaniu na zakręcie w lewo, gdzie luz na tulejce tłumiącej drgania od prawego koła przenosi się po listwie i krzyżaku na kierownicę.

Edytowane przez jabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze.

To bum, to jest wyrobiona tuleja tłumiąca listwy.

Listwa uderza o obudowę. Zniwelowałeś luz na zębniku tzn. z lewej strony listwy, a z prawej luz pozostał. 

Skręć koła max w lewo i poruszaj lewo-prawo lub góra-dół za prawą końcówkę drążka.

Będzie to co szukasz. Tą tuleję można dokupić i wymienić samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!