Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyposażenie samochodów


rdriver

Rekomendowane odpowiedzi

Jest rok 2019, minęło 66 lat od pojawienia się pierwszego seryjnie produkowanego samochodu z klimatyzacją (Chrysler Imperial szóstej generacji), a wciąż niektóre samochody (np. jakieś najtańsze modele Dacii) sprzedaje się nowe bez seryjnej klimatyzacji. Naprawdę nie mogę zrozumieć sensu sprzedaży takiego auta i kto i po co kupuje dzisiaj nowy samochód bez klimatyzacji, nawet jeśli firmowy... Jak można pójść do salonu, zapłacić grubą kasę za samochód, który nie ma nawet klimy? To nonsens totalny.

To powinno być podstawowe wyposażenie każdego samochodu, jak kierownica. Komfort jazdy samochodem z klimatyzacją jest nieporównywalnie większy niż takim bez. Klimatyzacja potrzeba jest w każdym miejscu na świecie. W zeszłe lato byłem w Skandynawii 200 km na północ od koła polarnego i przez wiele dni temperatura w cieniu tam to było... 35 stopni ciepła! Uważam, że każdy nowy samochód powinien nie tylko mieć klimatyzację, ale jeszcze i klimatyzację automatyczną, której używanie jest znacznie wygodniejsze.

 

Drugą taką dziwną rzeczą jest to, że w Polsce zdecydowana większość aut to manuale. W USA prawie wszystkie to automaty od zawsze- i tak powinno być wszędzie. Nie rozumiem podejścia niektórych firm (już na szczęście nieaktualnego), że np. w Megane II automat potraktowano po macoszemu i ma on chyba tylko 4 biegi i słabo działa. Inaczej podszedł VW gdzie jego automaty są dużo lepsze. Powinno być tak, że to automat powinien być traktowany jako docelowa skrzynia, wybierana przez większość klientów, a manual jako "egzotyczny" gadżet. Przy dzisiejszych automatach po co komu manuale? Ktoś chce sportowej jazdy? Proszę bardzo- wystarczy przełączyć tryb na manualny i w automacie można zmieniać biegi ręcznie, jak w manualu, tylko bez bezsensownego wciskania sprzęgła i jazda jest jeszcze bardziej dynamiczna bo nie traci się czasu na wciskanie sprzęgła. Zresztą teraz wchodzą auta elektryczne, a te są zawsze automatami.

 

Nie jestem miłośnikiem nowych mało przydatnych "gadżetów" w wyposażeniu auta, ale niektóre są naprawdę przydatne jak np. system bezkluczykowy. Także uważam, że powinien być w każdym aucie, chociaż powyższe są ważniejsze.

Edytowane przez rdriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się orientujesz ale koszt wyposażenia auta w klime czy automat jakiś jednak jest. Masz hajs to będziesz miał wszystko.
W Polsce najlepiej sprzedawanym autem wśród klientów indywidualnych jest Dacia Duster 1.6 bez fajerwerków więc to pokazuje na co nas stać.

Co do automatów Renault vs VW to uwierz mi nie chciał byś mieć w swojej megance teraz DSG przy 250.000 przebiegu kiedy trzeba będzie wymienić sprzęgła olej itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie raczej podstawowe wyposazenie, jednak moim zdaniem w każdym aucie powinny się na pewno znaleźć

linka do holowania

apteczka

gaśnica

jak również dobrze jest zaopatrzyć się w okulary do jazdy. Sam do jazdy za dnia mam okulary z polaryzacją. A z uwagi na to, ze w ostatnim czasie często jeżdżę na delegacje oraz lubię jeździć nocą z uwagi na niewielki ruch, kupiłem sobie okulary do jazdy nocą. I komfort jazdy jest zdecydowanie wyższy niż bez nich. 


https://c-o.com.pl/okulary-do-jazdy-w-nocy-c-o,c18,pl.html

Edytowane przez Juanto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!