Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Długo mnie tu nie było . Jesli pomyliłem dział to proszę o przeniesienie Admina do odpowiedniego. Cofa się paliwo do zbiornika i cięźka odpala po długim pastoju. Zakładałem zaworki zwrotne ale po zamontowaniu psują się i nie są szczelne zaworki oczywiście do paliwa. Przed montarzem sprawdzane były ok. Znajomy macher powiedział źe moźna wymienić sam wkład do pompy paliwa. Podobno zawór zwrotny znajduje się w tym wkładzie. Wyjołem tą pompę i napiszcie mi co to jest. Moźe macie jakieś inne pomysły.

20190731_104738.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2019 o 09:41, Piotrekglowno napisał:

Cofa się paliwo do zbiornika i cięźka odpala po długim pastoju.

Czy filtr paliwa wymieniony?

Czy masz instalację LPG?

Jeździłeś na LPG a w zbiorniku benzyny same opary?

Dnia 2.08.2019 o 09:41, Piotrekglowno napisał:

Wyjołem tą pompę i napiszcie mi co to jest.

Regulator ciśnienia paliwa

 - sterowany przez ECU w zależności od podciśnienia w układzie dolotowym,

 - pomierzyć ciśnienie paliwa,

 - przeczyścić wszelkie złączki, styki, wtyczki-Kontakt 60,

- bardzo rzadko ulega uszkodzeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotrekglowno na zdjęciu masz mechaniczny regulator ciśnienia, nie jest sterowany komputerem. W tym układzie nie ma zaworka zwrotnego, po włączeniu zapłonu pompa rusza i w krótkim czasie robi odpowiednie ciśnienie w układzie. Wartość ciśnienia to około 3,5 bara. Pompa może być już zużyta i mieć słabą wydajność oraz problem z ciśnieniem.

44 minuty temu, Andrzej-2010 napisał:

Regulator ciśnienia paliwa

 - sterowany przez ECU w zależności od podciśnienia w układzie dolotowym,

Tak było w starszej wersji pompy paliwowej, bez regulatora mechanicznego umieszczonego bezpośrednio w pompie. Wówczas regulator był przy listwie wtryskowej a nie w zbiorniku paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz. Juź mi się rozjaśniło. A macie jakiś pomysł czemu zamontowany zaworek zwrotny ulega uszkodzeniu. Trzy sztuki padły po załoźeniu i odpaleniu auta. Wcześniej były sprawdzane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wymieniłem pompę na nową pali od strzała. Niestety jest następny problem. Muszę wymiennik przewód paliwowy ten ostatni od listwy wtryskowej. Ten który jest aktualnie nie jest oryginalny i pękł. Założyłem gumowy do 10 barów do paliw pojeździłem dwa tygodnie i znowu strzelił. Ta pompa daje chyba niezłe ciśnienie. proszę was o pomoc w ustaleniu który to jest na foto. Niestety nie mam oryginału żeby porównać. Zdaje mi się że nr 1.

b50720aa4507898661fee9063042.jpg

Nie macie źadnych pomysłów. Moźe ktoś by zerknoł do swojej megi albo niech wrzuci fotki jak teń przewód jest poprowadzony. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 17.09.2019 o 14:51, Piotrekglowno napisał:

Założyłem gumowy do 10 barów do paliw pojeździłem dwa tygodnie i znowu strzelił.

Ta pompa daje chyba niezłe ciśnienie.

Ta pompa daje maksimum ciśnienia to 4 bary,

Coś ostrego musi go uszkadzać,

50 minut temu, Piotrekglowno napisał:

Moje pytanie czy dam radę go zacisnąc opaskami.

202299937_opaskimetaloweslimakowe.thumb.png.b2b60525bf58dc676187799706fe2e68.png

 Zastosuj takie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie myślę źe 8 mm będzie ok i specjalna podobno opaska do tych przewodów. https://allegro.pl/oferta/obejma-do-przewodu-paliwowego-w-oplocie-8mm-irp-8498844228?reco_id=b988c47b-e84b-11e9-a65e-246e9677fab0&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951.  Taka sama chyba jak na foto . Moźe ktoś stosował takie przewody i się wypowie czy moźna go zacisnąć. Przewodu nic nie uszkadza zakaźdym  razem sika w innym miejscu. Dziurka jak by nakłuł igłą.

Edytowane przez Piotrekglowno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!