Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane III (2014-2015) lpg.,


Lewis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.  Zastanawiam się nad autem Renault Megane III hatchback pojemność 1600cm^3;  moc 110KM; Rok produkcji od 2013-2015. W samochodzie chciałbym zainstalować lpg. Dużo czytałem i wiem, że MIII jest bardzo polecane zwłaszcza silniki 1,6. Ale zrodziły się we mnie pewne wątpliwości i może, ktoś mi potwierdzi jak jest. Jeśli chodzi o instalacje lpg to ważne jest by silnik był z pośrednim wtryskiem. No właśnie.. Ja będę kupował najprawdopodobniej rocznik 2014-2015. Gdzieś, kiedyś przeczytałem (ale nie jestem wstanie tego zweryfikować pomimo mozolnego szukania), że roczniki zwłaszcza 2015 mają bezpośredni wtrysk paliwa, co mocno poddaje w wątpliwość założenie instalacji. Czy to prawda, że roczniki 2014, a zwłaszcza 2015 nie zaleca się instalacji? W ogłoszeniach czasem też widzę ofertę z 115KM, co mnie dziwi, bo wszędzie, gdzie czytam to wychodziły 100KM i 110KM. Może w tych 115KM jest wtrysk bezpośredni? Nie bardzo się na tym wszystkim znam. Bardzo bym prosił o sprawdzone informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych rocznikach trafisz raczej na dwa silniki. 110KM to jest ten stary dinozaur od Renault (świetnie nadający się do LPG) ale go wycofali chyba w 2015 i dawali Sce 115 KM od Nissana i tam jest ponoć z gazem trochę gorzej. Raczej nie znajdziesz 100KM (brak KZFR). Tematów na forum z tej dziedziny masz masę. Musisz poszukać.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem, ale ciężko coś znaleźć o rocznikach (2013-2015), a zwłaszcza o rocznikach 2015 i końcówka 2014, bo jest jeszcze dodatkowa sprawa. Nie wiem, czy  silniki z 2015 i końcówka 2014 mają tę wadę, że chyba nie posiadają hydraulicznej regulacji zaworów. Bo jeśli nie posiadają ten regulacji to jest to dodatkowy problem w montażu. Niestety informacji wszędzie jak na lekarstwo. Nie wiem nawet do kogo można by się zwrócić z takimi zapytaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko  '1.6 16V. K4M 110KM' mnie interesuje. Oczywiście szukam cały czas, bo sprawa dla mnie istotna, ale gdyby, ktoś już z własnego doświadczenia coś wiedział to proszę o odpowiedź, bo o ile z wyczytanych przeze mnie  informacji wiem, że roczniki 2013 są pewne do LPG to już 2014/2015 nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle chodzi o roczniki co o silnik. Każdy rocznik z 1.6 16V K4M 110KM będzie bezproblemowy do gazu. Sce o mocy 110 KM nie trafisz, zawsze mają 115 KM i to bym przyjął jako wyrocznię przy poszukiwaniach ale upewniaj się w dowodzie rejestracyjnym podczas poszukiwań, a nie w ogłoszeniu. Z resztą wystarczy, że będziesz wiedział jak wygląda K4M. Oto zdjęcie.

20170909_135621.thumb.jpg.1766048e223db31dfeb957b98febc2e5.jpg

Tu masz temat o wycofaniu K4M

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem aut sprowadzonych i komisów samochodowych. Podstawą jest weryfikacja. Jeśli się nie znasz, z resztą ja też średnio, to powinieneś najpierw poczytać na co zwracać uwagę (znajdziesz w necie i na forum), a jak Ci jakiś egzemplarz wpadnie w oko to sprawdzić go dokładnie w jakimś dobrym serwisie np. w ASO (oferują przeglądy przed zakupem). Nie na SKP bo oni sprawdzają niewiele elementów. Wybierając auto nie kieruj się sercem ani emocjami tylko rozumem i chłodnym umysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!