Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błąd poduszki po wystrzale


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 
Auto scenic 2 ph 1 2003r benzyna 2.0
Poduszka powietrzna po skasowaniu lisa wystrzeliła (poduszka pasażera).
Szkody naprawione, poduszka wymieniona.
Podłączam klipa bo świeci się błąd, robię test sieci multipleksowej, poduszka wykryta ale jest też błąd innej poduszki (która nie wystrzeliła) i błąd przycisku wyłączenia poduszki pasażera (był odłączany na włączonym aku).  I tu zaczynają się schody, bo i ile błąd przycisku skasować sie da, o tyle kiedy chce wskazać nową poduszkę (skasować błąd) okazuje się że nie da się tego zrobić (brak dostępu do sterownika airbag). Zastanawiam się czy po wystrzale sterownik należy wymienić (na taki w którym nie zarejestrowano wystrzały poduszki ), czy mój clip (chińczyk za 700 pln) nie daje rady?
Dodam że podłączałem też urządzenie delphi , efekt niestety ten sam). W Lagunce 2 przed liftowej kasowałem błąd poduszek sterownika tym clipem, ale tam może być inaczej:)

Clip v178
procesor AN2135SC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 9.09.2019 o 11:41, komornik666 napisał:

Witam. 
Auto scenic 2 ph 1 2003r benzyna 2.0
Poduszka powietrzna po skasowaniu lisa wystrzeliła (poduszka pasażera).
Szkody naprawione, poduszka wymieniona.
Podłączam klipa bo świeci się błąd, robię test sieci multipleksowej, poduszka wykryta ale jest też błąd innej poduszki (która nie wystrzeliła) i błąd przycisku wyłączenia poduszki pasażera (był odłączany na włączonym aku).  I tu zaczynają się schody, bo i ile błąd przycisku skasować sie da, o tyle kiedy chce wskazać nową poduszkę (skasować błąd) okazuje się że nie da się tego zrobić (brak dostępu do sterownika airbag). Zastanawiam się czy po wystrzale sterownik należy wymienić (na taki w którym nie zarejestrowano wystrzały poduszki ), czy mój clip (chińczyk za 700 pln) nie daje rady?
Dodam że podłączałem też urządzenie delphi , efekt niestety ten sam). W Lagunce 2 przed liftowej kasowałem błąd poduszek sterownika tym clipem, ale tam może być inaczej:)

Clip v178
procesor AN2135SC

Poduszkę trzeba zaprogramować jak w każdym samochodzie, nic nie wymieniaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisówka renault podaje takie coś:

W przypadku odpalenia poduszki powietrznej lub napinacza,
moduł elektroniczny poduszki zostaje ostatecznie
zablokowany, a na tablicy wskaźników zapala się
lampka kontrolna « usterki poduszki powietrznej ».
Moduł elektroniczny poduszki powietrznej należy koniecznie
wymienić (niektóre części tracą własności nominalne
po przepływie energii odpalania).

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!