Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Delikatne stukanie podczas przyspieszania


motomaniak111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak w temacie, W mojej Megane od niedawna mam dziwny objaw, podczas przyspieszania da się słyszeć dziwne "cykanie" tak jakby głośniejszą pracę wtryskiwaczy. Na postoju totalna cisza. Dopiero pod obciążeniem. Wystraszyłem się że to może panewki ale przy odpalaniu, i pracy na postoju jest totalnie cicho. Auto ma LPG ale nie ma różnicy czy pracuje na benzynie czy gazie.

 

Ktoś ma jakiś pomysł co to może być? 

Przed chwilą uzupełniłem olej bo było mniej więcej połowa miarki. 

 

Pojeździłem trochę i zauważyłem że im wyższa prędkość samochodu (nie prędkość obrotowa silnika) tym częstotliwość dźwięku nasila się. To by sugerowało że to jednak nie kwestia silnika. Z drugiej strony przy wciśnięciu sprzęgła ustaje więc być może coś związane z przeniesieniem napędu.. 

 

Sam nie wiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, motomaniak111 napisał:

podczas przyspieszania da się słyszeć dziwne "cykanie" tak jakby głośniejszą pracę wtryskiwaczy.

Na postoju totalna cisza.

Dopiero pod obciążeniem.

Proponuje zainteresować się stanem kzfr, 

O jego stanie decyduje ;

    1/ olej ;

         a/ rodzaj oleju ,

         b/ poziom oleju w misce,

   2/ styl jazdy,

   3/ stanu elektrozaworu ;

        Prawdopodobnie cykanie - to zły stan elektrozaworu ;

            a/ zużycie elektrozaworu, wpływa na szybsze zużycie KZFR ,

            b/ elektrozawór zmiennych faz rozrządu jest wyłączony ;

                   -  jak czujnik wałka rozrządu jest uszkodzony/niesprawny,

 4/ Konieczna kontrola ;

            a/ kąta wyprzedzenia zapłonu, celem ;

                    -  ustalenia stanu elektrozaworu, 

                    -  kontrola/wymiana elektrozaworu,

            b/ kontrola/wymiana kzfr ,

            c/ kontrola/wymiana rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dzień dobry, odgrzewane temat. Udało się rozwiązać ten problem z cykaniem? Ja mam podobnie jak przyspieszam i jak puszczę gaz głównie na 4 i 5 biegu. Jeśli delikatnie naciskam sprzęgło to już tego cykania/brzęczenia nie słychać. Dodam, że mam wymienione kompletne sprzęgło a silnik pracuje cicho, ma moc, auto dobrze przyśpiesza.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nic nie pomoże ale... Miałem nie tak dawno astrę 2 1.7 dti, od momentu kupna coś piszczało, na postoju był to przerywany cienki o wysokim tonie pisk, im szybciej jechałem tym piski przyspieszały do momentu aż po prostu hałas jak to w klekocie je zagłuszył. Wciśnięcie sprzęgła podczas jazdy powodowało że było jak na postoju.

Kopałem wszędzie, elektryka, nawiewy, dmuchawy, obsłuchiwałem silnik, nasłuchiwałem dookoła auta, ogólnie kombinowałem jak nienormalny. W końcu okazało się że winny był zawór powrotny, czy zawór zwrotny paliwa (już nie pamiętam) na pompie wtryskowej. A pompa wtryskowa przymocowana jest do bloku silnika, w życiu bym tego nie przypuszczał ża tak może się dźwięk przenieść do kabiny.

Chyba musisz empirycznie eliminować po kolei wszystkie możliwości, mi to zajęło prawie 2 lata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!