Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak reakcji na pokrętło wentylatora nawiewu/klimatyzacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mój problem dotyczy panelu klimatyzacji a raczej pokrętła od mocy wentylatora (0-1-2-3-4). Po jego przekręceniu nie ma żadnej reakcji, klimatyzacja/nawiew przesala działać podczas jazdy samochodem jakieś dwa tygodnie temu i do tej pory nie działa na żadnym biegu. Dzień przed awarią podczas działania klimatyzacji na zimny powietrzu stopień 3-4 panel był bardzo mocno nagrzany.

Pokrętła od temperatury oraz ustawienia gdzie ma lecieć powietrze działają gdyż po otwarciu obojętnie którego wylotu i przekręceniu siły wentylatora na 1-2-3-4 czuć jak leci bardzo słabe powietrze (na wszystkich biegach czuć tak samo).

Czytałem wątki na forum i zastanawiam się nad rezystorem ale we wszystkich przypadkach jakie przeczytałem to mimo problemów klima/nawiew mimo wszystko działa na którymś biegu - u mnie od momentu wyłączenia nie działa na zadnym.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, marrcin00 napisał:

Dzień przed awarią podczas działania klimatyzacji na zimny powietrzu stopień 3-4 panel był bardzo mocno nagrzany.

Tu chyba jest przyczyna niedziałania wentylatora. Mogą być wypalone styki we wtyczce zasilającej panel lub w samym przełączniku zmieniającym biegi wentylatora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Silverek napisał:

A sprawdzałeś czy przypadkiem nie spadła linka od pokrętła odpowiedzialnego za moc nawiewu?

 

Zapomniałem dodać iż nie działa też przycisk od AC od klimatyzacji tz. nie zapala się dioda po jego naciśnięciu.

 

Nie wiem jak to jest w megane, ale kiedyż z zerwaną linką miałem przypadek w innym aucie i było to wyczuwalne (pokrętło chodziło inaczej) tutaj nie ma żadnej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pokrętło nie jest napędzane linką, kręcisz bezpośrednio przełącznikiem. Masz problem z zasilaniem panelu klimatyzacji, albo bezpiecznik albo wypalony styk we wtyczce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, aniewa napisał:

To pokrętło nie jest napędzane linką, kręcisz bezpośrednio przełącznikiem. Masz problem z zasilaniem panelu klimatyzacji, albo bezpiecznik albo wypalony styk we wtyczce. 

 

Orientujesz się gdzie ten bezpiecznik się znajduje? Tz. w kabinie, obok silnika czy obok akumulatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!