Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dziwne chrupanie


picipool

Rekomendowane odpowiedzi

No ja moją Megi dostałem w zasadzie w spadku, więc żadnego kompletnego przeglądu nie robiłem - jedynie to co mi poprzedni właściciel powiedział, że mam zrobić to wszystko na początku zrobiłem (tarcze, wymiana uszczelniacza, olej w skrzyni biegów) a i tak od tamtego czasu jeszcze wymieniłem amortyzatory, sprężyny, świece, przewody, tłumik, naprawiałem układ chłodniczy...

Co do dolewania to właśnie gdzieś na forum w temacie o rodzaju oleju zobaczyłem, że zużycie maksymalne 1l/1000km, a w tym się spokojnie na razie mieszczę.... Bardziej się martwię, czy nie będzie mi widać bardzo po spalinach, że nie będzie katalizatora... Gdyby nie to, to chyba już jestem zdecydowany, żeby go wywalić :) To by miało być coś takiego w zamian?

A jak już jesteśmy przy cenach to ile mniej więcej kosztuje rozrząd? Na allegro widziałem podejrzanie tani. Na forum wszyscy rzucają kwotami 800-900 złotych... Może dlatego, że do mocniejszych sliników?

Kiedy trzeba wymienić rozrząd kompletny, kiedy pompę wodną, a kiedy tylko pasek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek rozrządu w megance na benzynie powinno się wymieniać co 120 tys.km, lub co 5 lat - co wcześniej upłynie. Tak mówi instrukcja i lepiej się tego trzymać, żeby nie mieć dodatkowych kosztów związanych z zerwaniem paska. Ja wymieniałem przy jednym mazaniu cały rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - do dyskusji dotyczącej rozrządu, remontu silnika serdecznie zapraszam tu.

A tutaj w kwestii mojego chrupania w katalizatorze tylko jeszcze bym prosił o rady:

1) Czy coś takiego zamiast kata będzie dla mnie optymalnym rozwiązaniem?

2) Czytałem, że na gazie raczej nie powinno być problemów ze spalinami? Ale jak to będzie wyglądać jak mi samochód bierze olej? Czy będę miał czarny dym albo jakieś wycieki z rury? Jak będzie na benzynie?

3) Co z przeglądem? Będzie trzeba "załatwiać"? Czy autko przełączone na gaz raczej spełni normy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!