Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"Steering not locked" po kolizji drogowej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wiem że temat "Steering locked - not locked" był już poruszany wielokrotnie jednak nie znalazłem nic co mógłbym przypasować do mojej sytuacji.

Kilkanaście dni temu miałem kolizję - dziewczyna wymusiła mi pierwszeństwo uderzając w prawy słupek - idelnie w miejsce gdzie od strony wewnętrznej znajduje się czujnik uderzeniowy boczny.

Efektem tego było wystrzelenie kurtyny bocznej prawej oraz poduchy fotela pasażera. Na tablicy zaświeciła sie kontrolka poduch oraz "SERVICE".

Po załatwieniu formalności pokolizyjnych , wciśnięciu wystrzelonej kurtyny prowizorycznie pod podsufitkę auto normalnie odpaliło i możliwe było kontynuowanie jazdy. Po jakimś czasie aby ocenić szkody wymontowałem fotel pasażera z wystrzeloną poduchą  rozpinając kostkę w podłodze - auto dalej bez problemu odpalało i jeździło - nawet bez fotela.

Po kilku dniach miałem umówioną wizytę u blacharza celem wymiany drzwi no i niestety tego dnia samochód już nie odpalił - wyskoczył sławetny "Steering not locked" - nie słychać charakterystycznego dzwięku blokady-odblokowania kierownicy. Rozrusznik kręci jednak tak jakby odcięty był dopływ paliwa. Bezpieczniki pod kierownicą oraz w komorze silnika sprawdzone. Podpięcie pod kompa nie wykazuje żadnych błędów.

Z tego co zdążyłem się zorientować to w Megane II nie ma wyłącznika uderzeniowego - rolę ta pełni sterownik AirBag - możliwe aby dopiero po kilkunastu dniach odciął zapłon ????

Nie chce mi się wierzyć w zbieg okoliczności że akurat teraz nałożyły się dwie awarie :) nigdy wcześniej "steering not locked" się nie pojawiał - nagle strzelił by zwijak?

Jaki element jeszcze może powodować wyłączenie blokady kierownicy i brak mozliwosci odpalenia auta?

Prosze o jakieś sugestie zanim przyjdzie mi odholowac auto do warsztatu..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!