Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Swiatła postojowe tylko przednie (zarówki H1) nie swiecą


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, szukam pomocy, przekopałem forum i nie tylko i nie mogę znaleźć żadnej satysfakcjonującej podpowiedzi.

Problem jest dziwny bo nie świecą obie przednie postojówki natomiast tylne i cała reszta oświetlenia / osprzętu działa.

nie sądzę wiec by problem był w bezpiecznikach. Może dysponuje ktoś schematem do mojego modelu ( SCÉNIC II (JM0/1_) )

Potrzebuję to naprawić szybko bo trzeba jechać na przegląd :)

Edytowane przez marecki_l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wtyczkę od przednich pozycyjnych w module UPC od maską. Wtyczka brązowa 8 pin, piny 1 i 5 zasilają prawe i lewe pozycyjne przednie.

227 i 226 lampy przednie, 172 i 173 lampy tylne. 1337 moduł UPC.

0089_A3.PDF

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki rano będę walczył.

Idę grzebać w aucie, czytałem jeszcze o tym samochodzie w internecie i czy aby dostać się do tej wtyczki muszę wyciągnąć akumulator i jego obudowę?

Ok wydłubałem gada, sprawdzilem przejscie z wtyczki do konektora zarowki, wyglada na to ze tu jest ok. Co moge sprawdzic jeszcze zanim poskładam gada?

Fałszywy alarm.

Aż wstyd się przyznać że taki durny byłem, poszedłem dzisiaj do samochodu i znalazłem "usterkę". Znalazłem żarówki postojówek w reflektorze :) przedtem z jakiejś przyczyny czepiłem się żarówek świateł drogowych (H1) co zresztą napisałem w poście :)

Tak czy inaczej wszystko działa, a konstruktora który projektował ten samochód powinni wysyłać raz na tydzień na autostradę nocą w marznącym deszczu i kazać mu wymieniać wszystkie żarówki bez latarki.

Dzięki za pomoc. Jeden z tego plus to to że teraz mam schemat tego auta i wiem jak dobrać się do skrzynki bezpieczników w komorze silnika. No i wiem gdzie schowali żarówki postojówek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!