Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przewód paliwa


sebcio76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Ostatnio poczułem zapach  paliwa  a dokładniej  oleju napędowego, szukając źródła trafiłem  na ten przewód  z króćcem , prawdopodobne miejsce przecieku
Nie jestem znawcą mechaniki ani nazewnictwa ale  jest to chyba przewód zwrotny paliwa? mogę się mylić.
 Nazwa nazwą ale nie występuje to jako zamiennik osobno  lecz tylko w komplecie z pozostałymi wężykami (przewodami)   i cena też nie jest mała ponad 200zł za zamiennik 

Moje pytanie czy ktoś może wie czy idzie to kupić osobno, gdzie, oraz czy jest to uniwersalne złącze i takie z  alledrogo będzie pasować? 
 https://allegro.pl/oferta/zlaczka-wtyczka-przewodu-paliwowego-filtra-paliwa-7466459660

Ewentualnie  wymiana oringów? Tylko jaki rozmiar  ( nie mam  chwilowo możliwości zmierzenia. )<

Pytanie dodatkowe czy  kupując  przepływomierz czym się kierować? nie mówię o specyfice -rozmiarze  ale firmie bo ceny zaczynają się od 80 zł  do  prawie 700zł
 

Pozdrawiam świątecznie

 


image.thumb.png.b614086686e101d8ebc0526c401c68f5.png

przewód 3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sebcio76 napisał:

  jest to chyba przewód zwrotny paliwa?

1/Jest to przewód przelewowy z zaworem wysokiego ciśnienia,

     a/ istotą jest zawór, który ma za zadanie otwarcie przepływu paliwa w momencie powstania określonego ciśnienia w układzie,

     b/  powstanie ciśnienia granicznego powoduje jego otwarcie i przepływ paliwa z powrotem do baku oraz spadek jego ciśnienia

           do bezpiecznej wartości,

     c/ mechanicy często się mylą, wymieniają pompę wtryskową lub wtryski niepotrzebnie, a winny jest ten zawór,

     d/ może używka, ale oryginał, uratuje sytuacje, 

2 godziny temu, sebcio76 napisał:

kupując  przepływomierz czym się kierować?

2/ Zalecam oryginał, gdyż zamienniki charakteryzują się odchyłką parametrów dochodzą nawet do 40 % . W efekcie obserwuje się ;

      a/ obniżenie mocy,

      b/ zwiększenie zużycia paliwa,

      c/ zawyżenia emisji cząstek stałych ,

      d/ uszkodzenia katalizatora,

      e/ niespełnienia norm emisji spalin.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, sebcio76 napisał:

ale  jest to chyba przewód zwrotny paliwa?

To jest zwykły przewód powrotny paliwa. Nie ma w nim zaworu wysokiego ciśnienia o którym Andrzej2010. Taki zawór występuje w nowszych 1,9 dci i jest elementem listwy wtryskowej.

Możesz kupić kolanko jak w linku który podałeś. Średnica króćców w renault to praktycznie zawsze 8 mm. Samo zdjęcie tego uszkodzonego króćca może okazać się trudne i trzeba będzie go obciąć. Równie dobrze możesz założyć gumowy wężyk paliwowy i zacisnąć go opaskami. To będzie najtańsze wyjście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, aniewa napisał:

 Równie dobrze możesz założyć gumowy wężyk paliwowy i zacisnąć go opaskami. To będzie najtańsze wyjście. 

Nie  do końca, bo  to nie wężyk przepuszcza nieznacznie ale  plastykowy króciec na oringu. Gdyby to był wężyk -przewód to by nie było wcale tematu bo już było by wymienione 

 

Edytowane przez sebcio76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuwasz plastikowy króciec z oringiem wewnątrz i na wystający z pompy króciec zakładasz wężyk, drugi koniec wężyka zakładasz przy trójniku lub zakładasz na obciętym przewodzie. Wszystko ściskasz opaskami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!