Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gaśnie cała elektronika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakieś 3 tygodnie temu w drodze do pracy zgasł mi silnik. Wyłączyła się cała elektronika (zegary, kontrolki, radio, nawiew), zrobiło się zupełnie ciemno.
Odpaliłem auto i normalnie pojechałem dalej. Wyzerowany miałem licznik dziennych kilometrów i od nowa trzeba było ustawiać radio.

Do dzisiaj był spokój, a dzisiaj w drodze do domu elektronika zniknęła 3 razy na dystansie 15km. Silnik normalnie pracował, mogłem jechać, ale zgasła cała elektronika, jak poprzednio (zegary, kontrolki, radio, nawiew), zrobiło się zupełnie ciemno. Wydaje mi się, że zdarzyło się to za każdym razem gdy hamowałem i auto było na biegu czyli zmniejszały się obroty.

Jak zwiększyłem obroty zegary ożyły (nie od razu, po dobrych kilku sekundach, może nawet kilkunastu), ale za każdym razem licznik był wyzerowany.

Sprawdzałem klemy i są dobrze podokręcane, nie mają żadnych luzów.
Jakieś sugestie? Co mam sprawdzić?

 

Edytowane przez Tomek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomek_77 napisał:

Wyłączyła się cała elektronika

Obniżone zostało zasilanie UCH. Jest to najcieńszy czerwony przewód wychodzący z lewego zacisku płytki bezpieczników na dodatniej klemie akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyczyścić miejsca styków, które są zaśniedziałe. Jest to cienki czerwony wychodzący w dół po lewej stronie  i idący do wiązki. Ten płaskownik z ujemnej klemy musi być galwanicznie połączony z masą pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!