Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

    Ostatnio pojawił się problem w moim aucie.

Autko stało sobie na parkingu - popadało trochę śniegu - nie chciał mi się go ściągnąć bo nie jeździłem więc roztopiło się na aucie.

Kiedy już wsiadłem do auta zauważałem, że  pojawiła się woda na dywaniku i pod nim po stronie kierowcy i pasażera - więcej wody było w schowku pasażera z przodu ( pod wycieraczką). 

 

Przeglądając fora większość miała problem z drożnością kanału który odprowadza wodę z podszybia, ale każdy opisywał że woda była tylko pod dywanikiem szczególnie w schowkach.

U mnie było też trochę wody na dywaniku i to jest w sumie dość dziwne bo nie wiem skąd mogła się tam wziąć. 

 

Co robić? co czyścić ? może coś jest nieszczelne ?

 

Mam dach panoramiczny. Podobno też od niego są jakieś odpływy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roztopił się  śnieg i zapewne miałeś włączony nawiew więc wodę zaciągnęło do środka. Miałem tak po myjni jak wjechałem do środka i samochód mył się z włączonym nawiewem, po wyjechaniu auta z myjni jak otworzyłem drzwi na dywaniku kierowcy i na pasażera miałem pianę z myjni i wodę. Joe jakoś dużo ale było. 

Edytowane przez n1gdy
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak woda gdzieś tam mogła być pod maską, ale już przed uruchomieniem auta było mokro. No i pod dywanikami też było dość mokro :(

 

Dodatkowo w schowku pasażera o ile wczoraj był wilgotny to i dziś był tam basen. Około 3 cm wody.

Edytowane przez Lukasz_Megane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz pewnie zapchane odpływy w podszybiu. Jak otworzysz maskę musisz zdjąć ramiona wycieraczek i cały plastik podszybia jest na 2 śrubki i dwie spinki bodajże zamontowany. Jak zdejmiesz masz z lewej strony i z prawej strony małe otwory w które są wpięte wężyki odpływów. Ja wkładałem tam drucik i przepychałem.  Jeżeli są zapchane to na podszybiu będzie stać woda. 

Edytowane przez n1gdy
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część

pozwolę się podpiąć pod temat, mam podobny problem w Megane III z tym że mam wodę pod nogami pasażerów z tyłu i pod nogami kierowcy szczególnie w dodatkowym schowku w podłodze.

Mam szyberdach (panorama) rozumiem że mogą być zatkane kanały odpływowe na podszybiu? a tco odpowiada za wodę z tyłu auta?

Czy takie same kanały odpływowe są w tyle auta? czytałem że są zlokalizowane gdzieś w bagażniku po bokach i te wszystkie kanały odpływowe (przód i tył) są połączone z odpływami na dachu do nadkoli.

Musiałbym rozmontować podszybie? nadkola tył i przód? tapicerkę słupków przednich i tylnych? być może elementy tapicerki podłogi, wszystko przepchać, oczyścić.......i chyba nie dam rady tego zrobić pod blokiem :(

Chyba że błędnie myślę, może ktoś pomoże i poradzi lub zna kogoś z Gliwic kto ogarnie problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej jak zdejmiesz przednie osłony słupków otworzysz szyberdach i zdejmiesz uszczelkę podsufitki tą na około szyberdachu później odchylisz podsufitkę lekko do dołu z lewej strony i będziesz widział przewód gumowy wpięty do plastikowej rurki to jest właśnie odpływ szyberdachu. W moim przypadku zdemontowałem dodatkowo lampkę przednią i cały plastik z pokrętłem szyberdachu wtedy opuściłem lekko sobie podsufitkę i odpiąłem te wężyki. Użyłem do drożności kompresora z powietrzem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeczuwałem  że trochę dłubania i szukania gdzie woda cieknie będzie, niestety nie mam warunków na samodzielny demontaż i czyszczenie.

Jak sądzicie jakie koszta będą przy zleceniu problemu jakiemuś warsztatowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem chwilę żeby sprawdzić co dzieje się w podszybiu :) no i był basen :) przepchanie odpływu naprawiło problem. Polało się dużo wody :) teraz tylko muszę dobrze wysuszyć auto.

 

Mam nadzieję, że drożność przewodów od panoramy jest ok.

Edytowane przez Lukasz_Megane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lukasz_Megane napisał:

Dziś miałem chwilę żeby sprawdzić co dzieje się w podszybiu :) no i był basen :) przepchanie odpływu naprawiło problem. Polało się dużo wody :) teraz tylko muszę dobrze wysuszyć auto.

 

 

Po zdjęciu plastikowego podszybia można wywiercić w tym plastiku otwór np fi 10mm w odpowiednim miejscu, tak aby przez ten otwór wsunąć następnym razem "wycior" do przepchania odpływów.

Polecam taką metodę, bo oszczędza sporo czasu.

Edytowane przez kacper69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem ten sam problem. Szyberdach ma odpływy w słupkach przednich, rurki łączą się z takim kapturkiem umiejscowionym pod przednia szyba i na dodatek lekko pod deska rozdzielcza. Dojście jest fatalne i innego nie ma jak usunięcie przedniej szyby chyba że ktoś ma ręce i palce z gumy. 

Malo tego rurki wchodzą do kaptura 3mm i jeśli auto ma już parę lat każda dziura powoduje że rurka wyskakuje i woda leje się do środka. Do tego w gumowym katurku jest taki zaworek z gumy coś podobnego jak pod nadkolem wystarczy trochę błota i się zatyka. musiałem przedluzac rurki po obu stronach i problem ustąpił. Każda ingerencja w odpływ od strony dachu powoduje wyskoczenie rurki z kaptura takie rozwiązanie Renault. 

Nie spojrzałem że to scenic, mam megane iii ale myślę że rozwiązania mogą mieć podobne. 

 

Pozdrawiam 

Damian

 

 

Edytowane przez damian_so
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!